Ósmoklasiści wybrali. Znamy ich preferencje

  • 24.06.2021, 15:02
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich. Ósmoklasiści dokonali już tego jednego z ważniejszych wyborów w swoim edukacyjnym życiu. W klasach pierwszych w szkołach ponadpodstawowych w powiecie ostrowieckim w nowym roku szkolnym rozpocznie ponad 840 osób.

Uczniowie chętnie wybierali w tym roku (podobnie jak w latach poprzednich) ostrowiecki THM.

Najwięcej osób swoją deklarację złożyło do Zespołu Szkół nr III,  dużym zainteresowaniem cieszą się ostrowieckie licea ogólnokształcące, bo aż 52 % wybrało właśnie te szkoły jako swój pierwszy wybór. 

- mówi Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W ostrowieckich szkoły średnich naukę będą kontynuowali nie tylko ostrowczanie, rekrutacja pokazuje, że zainteresowanie wyszło poza granice powiatu.

Spośród blisko 850 ósmoklasistów, ponad 100 osób pochodzi spoza terenu powiatu ostrowieckiego. Oznacza to, że nasze szkoły średnie cieszą się dobrą renomą wśród młodzieży, od wielu lat ta tendencja jest wzrostowa.

- mówi Mariusz Łata.

Młodzież bardzo chętnie w liceach wybiera klasy lingwistyczne. Nie słabnie popularność tradycyjnego bio-chemu . Nie umknęła również uwadze klasa o profilu „Cyberbezpieczeństwo i Nowoczesne Technologie Informatyczne”, która została utworzonej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im Joachima Chreptowicza, w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „Cyber Mill”

To będzie elitarna klasa, która będzie liczyła tylko 15 osób, która będzie prowadzona specjalnym tokiem nauczania i do tej klasy zgłosiło prawie trzykrotnie więcej kandydatów. 

- mówi Mariusz Łata.

W szkołach technicznych największą popularnością cieszy się logistyka i informatyka. Niestety wciąż mniejsze zainteresowanie obserwujemy w szkołach branżowych. Kierunki zawodowe wybiera tylko ok. 10 procent uczniów.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe