Tężnia w Zochcinku już otwarta

  • 23.06.2021, 15:44
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ziemia opatowska kusi atrakcjami i coraz więcej miejsc wygospodarowuje dla mieszkańców i turystów, takich miejsc w których można wypocząć i zrelaksować się. W ostatnim czasie w Świetokrzyskiem budowane są tężnie solankowe, ta największa jest w Busku-Zdrój, swoją ma już Ćmielów, a od wczoraj oficjalnie oddano do użytku pierwszą tężnie w powiecie opatowskim.

Specjaliści doceniają właściwości terapeutyczne i zdrowotne tężni. Oddychanie solanką wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych, wpływa regeneracyjnie na błonę śluzową, wspomaga układ odpornościowy przy alergiach i chorobach zatok. Zochcinska tężnia dołącza do opatowskich atrakcji turystycznych.

Tężnia ta jest nową formą terapii dla mieszkańców sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej, ale również dla społeczności zarówno lokalnej jak i całego powiatu opatowskiego. Obiekt będzie dostępny codziennie od godziny 9:00 do 19:00.  Niedawno w okolicy otworzony został obiekt pod nazwą "Pszczeli Świat", gdzie można  skorzystać z apiterapii. Dodatkowo przypominamy, że na terenie powiatu działa melex, który obwozi turystów po okolicznych atrakcjach i nie wykluczone, że takie wycieczki będą odbywać się również do tego miejsca.

- mówi Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Drewniana konstrukcja przypomina na pierwszy rzut oka altanę, ze stosem usypanym z gałązek tarniny pośrodku. Zamontowana pod ziemią pompa na szczyt tego stosu transportuję solankę, która powoli spada między gałązkami. Pieniądze na tę inwestycje pochodziły w całości z budżetu powiatu opatowskiego, wydano ponad 200 tys zł.

Z tężni korzystać mogą zatem wszyscy, nie odpłatnie. Relaks przy tężni, zawsze można uzupełnić spacerem do „Świata Pszczół” i Zochcińskiego Mini Zoo.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe