„To był bardzo trudny rok” - Jarosław Górczyński z absolutorium

  • 23.06.2021, 11:25
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przy 17 głosach „za” i 6 wstrzymujących się uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz wotum zaufania. 

W wtorek (22 czerwca) odbyła się sesja absolutoryjna Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Głosowanie o udzielnie wotum zaufania i absolutorium prezydentowi Górczyńskiemu poprzedziła „Debata nad raportem o stanie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski". 

W dyskusji głos jako pierwszy zabrał prezydent Jarosław Górczyński, który zobrazował sytuację w gminie i przedstawił kluczowe informacje dotyczące miasta. Włodarz zapewnił, że realizacja budżetu w 2020 przebiegła prawidłowo. 

Miasto posiada płynność finansową i w przeciwieństwie do wielu samorządów nie zagraża nam żadna katastrofa budżetowa. Zrealizowaliśmy wiele inwestycji, nierzadko o kluczowym znaczeniu infrastrukturalnym dla lokalnej społeczności, ale i wiele działań na rzecz ekonomii społecznej, czy edukacji. Dochody budżetu roku 2020 zostały zrealizowane w kwocie 298.561.574,26 złotych, stanowiącej 99,26 procent planu. W porównaniu do roku 2019 dochody były wyższe o kwotę 7.734.016,19 zł, czyli o 2,66 procenta.

- mówił Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

W mieście udało się także bez problemu realizować ważne i strategiczne dla rozwoju Ostrowca inwestycje.

Dzięki wygospodarowanym środkom, na początku bieżącego roku, możliwe było spłacenie przed terminem całego pozostałego zadłużenia gminy, wynoszącego 8.022.401,56 zł. Racjonalnie i konsekwentnie prowadzona polityka finansowa sprawiła, że w kolejny trudny, pandemiczny rok Gmina Ostrowiec weszła bez długów, nie obciążona żadnymi zobowiązaniami, ani odsetkami, a ponadto z wysoką płynnością finansową, zapewniającą bufor bezpieczeństwa naszym mieszkańcom.

- mówił Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe