Ostrowiec wesprze Świętokrzyskie Centrum Onkologii

  • 23.06.2021, 07:40
  • #LOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Radni Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego podczas wtorkowych obrad podjęli uchwałę o wsparciu finansowym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Radni miejscy byli jednogłośni w sprawie przekazania dotacji celowej na rzecz Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. W strukturach ŚCO funkcjonuje 14 Klinik i 30 poradni specjalistycznych. W ciągu ponad 25-lat działalności Centrum zadbało o wielu pacjentów, również tych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Słowa uznania wobec ostrowieckich radnych wyraził prezydent Górczyński. 

Rzadko się zdarza żeby gminy wspierały szpital wojewódzki, szpital marszałkowski, stąd, z tego miejsca jeszcze raz dziękuję. Nikomu nie muszę podkreślać, uzmysławiać jaki to jest szpital, jak ważny jest to szpital i ile osób z naszego również miasta się tam leczy. 

- mówił po zakończonym głosowaniu Jarosław Górczyński, Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Szpital jest jedną z najnowocześniejszych placówek w kraju zajmujących się profilaktyką i leczeniem nowotworów. Pacjenci otrzymują  kompleksową opiekę onkologiczną: stacjonarną, dzienną i ambulatoryjną począwszy od diagnozy przez leczenie aż po rehabilitację i opiekę psychologiczną. 

Środki finansowe w kwocie 100 tysięcy złotych zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

 

 

#LOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe