Paszport turystyczny i krówki. Gdzie szukać?

  • 22.06.2021, 14:06
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Paszport czyli dokument uprawniający np. do wyjazdu za granicę może mieć swój lokalny, turystyczny odpowiednik. Opatowskie Powiatowe Centrum Kultury w ten sposób chce zachęcić do zwiedzania lokalnych atrakcji.

W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę i objąć paszportem cały powiat opatowski. Chcemy w ten sposób zachęcić turystów nie tylko do zwiedzania miejsc nie tylko w obrębie miasta ale innych gmin. Paszport obejmuje 14 miejsc atrakcyjnych turystycznie, a zadaniem turysty jest zebranie minimum 8 dowodów odwiedzenia wybranych atrakcji.

- mówi Paulina Gierada, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Opatwie.

Dla wytrwałych turystów będzie słodki poczęstunek - lokalne "krówki". Będą również bonusy takie jak zniżki w opłatach w hotelach i restauracjach. Najpierw jednak należy okazać dowód, który potwierdzi nasze turystyczne „zacięcie”. Chętnych do posiadania turystycznego paszportu nie brakuje, o jego wydanie upominają się także osoby spoza regionu świętokrzyskiego.

Wszystkie informacje dotyczące „Paszportu Turystycznego Ziemi Opatowskiej” można znaleźć na stronie Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie, gdzie w niedługim czasie powinny pojawić się również zaktualizowane listy atrakcji i wydarzeń zaplanowanych na wakacje 2021.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe