#JarubasNEWS: Kreatywna Europa

  • 28.05.2021, 22:42
  • MATERIAŁ SPONSOROWANY
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Parlament Europejski:

- Podczas majowej sesji plenarnej Parlament Europejski zatwierdził program Kreatywna Europa. To jedyny program UE przeznaczony w całości na wsparcie sektora kultury.

Po trudnym okresie dla artystów i całego sektora okresie pandemii Parlament i Rada uzgodniły budżet w wysokości 2,5 miliarda euro na lata 2021-2027. Białoruś: - Po skandalicznym akcie terroryzmu państwowego jakim było zmuszenie samolotu Ryanair do lądowania w Mińsku i aresztowaniu białoruskiego opozycjonisty Romana Protasiewicza, szefowie państw UE zdecydowali o nałożeniu sankcji na reżim Aleksandra Łukaszenki. Unia Europejska zakaże korzystania z europejskiej strefy powietrznej i lotnisk dla białoruskich samolotów.

Przywódcy Unii zapowiedzieli także szybkie przygotowanie sankcji gospodarczych. Poszerzona zostanie lista nazwisk przedstawicieli reżimu objętych indywidualnymi sankcjami. Już wcześniej Unia zapowiedziała, że zostanie zamrożony pakiet inwestycyjny, który miał trafić na Białoruś - wart 3 mld euro, który był gotowy do uruchomienia. Jak poinformowała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Został zamrożony do chwili aż Białoruś stanie się demokratyczna.

#JarubasNEWS

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe