#Szczepimysię. Teraz do akcji mogą przyłączać się apteki

  • 17.06.2021, 15:14
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 15 czerwca, Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przyjmują wnioski od aptek, które chcą przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Nabór jest otwarty i ciągły. W programie mogą wziąć udział apteki ogólnodostępne, mające aktywny status w Rejestrze Aptek.

Apteka musi dysponować przestrzenią lub oddzielnym pomieszczeniem, w którym będą odbywać się szczepienia. Oczywiście apteka musi być podłączona do portalu e-rejestracji i być w stanie wystawiać e-skierowania. W aptekach nie będą szczepione dzieci i osoby z przewlekłymi chorobami.

- mówi Marzena Nosek, Zespół Komunikacji Społecznej Świętokrzyskiego Oddziału NFZ.

Do zaszczepienia w aptece niezbędne jest e-skierowanie. Apteka musi prowadzić dokumentację medyczną ze zrealizowanych szczepień i stosować się do zasad dystrybucji i przechowywania szczepionek.

Od początku roku do końca maja w Punkcie Szczepień w ostrowieckim szpitalu wyszczepiono 10 887 osób. Po uruchomieniu Punkt Powszechnego w CKU liczba ta zwiększyła się prawie do 14 tys. osób.

Prawie 3 000 osób zaszczepiono w pierwszej połowie czerwca. Szczepionek nie brakuje, szpital ma do wykorzystania ponad 1000 szczepionek Pfizera i ok 600 Moderny.

Zaszczepiono 937 osób z grupy 0, 1210 nauczycieli, 160 pensjonariuszy. Dotychczas z grupy 1B czyli pacjentów onkologicznych, po przeszczepach, dializowanych, wentylowanych mechanicznie zaszczepiono 180 osób, a do około 200 pacjentów wyjechał punkt mobilny. Od 7 czerwca mogą szczepić się dzieci od 12 roku życia, w Ostrowcu szczepionkę podano ok 60 młodym osobom.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe