Nagrodzono młodych ekonomistów i rachmistrzów z Ostrowca

  • 17.06.2021, 14:44
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Proste finanse czyli bankowe zagadki” tak nazwano turniej z zagadnień ekonomi i bankowości dla uczniów klas od III do VII. „Rachmistrz” to z kolei tytuł konkursu dla szóstoklasistów.

Matematyka nie należy do ulubionych przedmiotów dzieci, chodź od najmłodszych lat powtarzana jest teoria, że na matematyce oparty jest świat. Znajomość matematyki otwiera drzwi edukacji w wielu kierunkach. Sprawdzenie swoich wiadomości w konkursach to nie tylko szansa na powtórzenie już zdobytej wiedzy ale przede wszystkim jej poszerzenie.

Od jakiegoś czasu zostaliśmy zainspirowani i zobowiązani do tego żeby kształcić w tych dziedzinach, które uznane są jako te trudne, czyli matematyka i logika. Natomiast jest to niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu i mam nadzieje, że nabyte umiejętności zostaną spożytkowane również w życiu codziennym.

- mówi Katarzyna Goworek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dziś w szkole nr 14 w Ostrowcu spotkali się laureaci „Prostych finansów czyli prostych zagadek” i „Rachmistrza”. Uroczyste podziękowanie i wręczenie nagród w konkursach matematyczno-ekonomicznych odbyło się z udziałem prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

Rok szkolny 2020/2021 dobiega końca za chwilę wakacje. Nadchodzi czas na odpoczynek, ale większość młodych ludzi zapewnia nas, że w ciągu najbliższych tygodni o matematyce nie zapomni i bardzo chętnie sięgnie w czasie wolnym po matematyczno-ekonomiczne łamigłówki i zagadki.

[ZOBACZ WIDEO]

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe