Już nie Placówka Gazownicza a Gazownia w Ostrowcu Świętokrzyskim

  • 14.06.2021, 13:11
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dotychczasowa Placówka Gazownicza (Punk Gazowniczy) w Ostrowcu Świętokrzyskim została przekształcona w Gazownię. Teraz w siedzibie przy ul. Sandomierskiej 95 załatwić można już kompleksowo wszystkie sprawy. Przekształcenie ma wpływ również na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ uruchomione zostało Pogotowie Gazowe.

Polska Spółka Gazownictwa oficjalnie wróciła do Ostrowca Świętokrzyskiego we wrześniu 2020 roku, kiedy to oficjalnie reaktywowano placówkę przy ul. Sandomierskiej. Działający tu wcześniej Rejon Dystrybucji Gazu został zlikwidowany w 2013 r. Otwarcie Punktu Gazowniczego, po tych siedmiu latach było elementem zapowiadanych zmian w strukturze organizacyjnej Spółki i rozwój systemu dystrybucyjnego, aby jak najwięcej klientów mogło przyłączyć się do sieci gazowej. Utworzenie placówki miało zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji sieci oraz usprawnić gazyfikację nowych gmin. 

W poniedziałek, 14 czerwca  na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z udziałem: Roberta Więckowskiego - prezesa zarządu PSG, Radosława Słoniewskiego - dyrektora oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach, Michała Cieślaka - ministra ds. rozwoju samorządów, Piotra Wawrzyka - wiceministra spraw zagranicznych, senatora Jarosława Rusieckiego, posła Andrzeja Kryja oraz Rafała Nowaka - wicewojewody świętokrzyskiego, poinformowano o przekształceniu Placówki Gazowniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim w Gazownię.

 

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego  w punkcie przy ulicy Sandomierskiej mieli dotychczas możliwość składania wniosków i zawierania umów, ale większość spraw wciąż trzeba było załatwiać w Starachowicach. Stamtąd także w razie awarii przyjeżdżało pogotowie gazowe. Teraz zakres usług zwiększy się.

- Od złożenia wniosku o określenie warunków przyłącza do podpisania umowy i do realizacji inwestycji. Skracamy tę drogę możliwie jak najbardziej, nie trzeba będzie już niczego załatwiać w Starachowicach

- mówił podczas poniedziałkowego spotkania z mediami Radosław Słoniewski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach.

 

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe