Jolanta Chwałek uhonorowana medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

  • 11.06.2021, 20:42
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jolanta Chwałek, dyrektor ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych, została uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. To najwyższe ministerialne wyróżnienie, które przyznawane jest osobom upowszechniającym i popularyzującym kulturę.

Od 26 lat z ostrowieckim Biurem Wystaw Artystycznych związana jest Jolanta Chwałek, która najpierw jako pracownik, a od 2006 roku jako dyrektor, dba o realizację misji postawionej przez Tadeusza Maja - założyciela galerii i jej pierwszego dyrektora.

BWA to dziś nie tylko powierzchnie wystawiennicze, ale również miejsce międzypokoleniowej integracji artystów, miłośników sztuki, pielęgnujące historię, dbające o edukację. Kronika wydarzeń organizowanych przez BWA jest obszerna. W swoich wnętrzach galeria prezentowała prace znakomitych artystów:  prof. Fijałkowskiego, Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Dudy Gracza, Leszka Mądzika czy Zdzisława Beksińskiego. Tadeusz Maj był pomysłodawcą prestiżowego Jesiennego Salonu Sztuki, który doczekał się już 14 edycji. 

Trzeba podkreślić, że wybitne dzieła na przestrzeni lat podziwiała publiczność licząca czasami od 200 do 400 osób. Taka frekwencja potwierdza kulturotwórczą rolę galerii, która jest zauważalna i dostrzegalna w Polsce, również przez profesorów ASP. Dorobek zawodowy Jolanty Chwałek docenił także Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Piotr Gliński, który na wniosek senatora Jarosława Rusieckiego  przyznał  dyrektor BWA  odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej". 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, w budynku i tekst „ak LOKALNA”

Ja nigdy nie ubiegałam się o  żadne medale, więc to było dla mnie wielkie zaskoczenie. Miło dostać po 26 latach pracy w kulturze, a ściślej mówiąc w sztuce,  takie odznaczenie, bo po pierwsze dla kultury polskiej, a więc jest to bardzo ważne odznaczenie, a po drugie fajnie, że  ktoś zauważył  prestiż tej galerii na arenie ogólnopolskiej

- mówi Jolanta Chwałek.

Może być zdjęciem przedstawiającym biżuteria i tekst „LOKALNA”

To najwyższe ministerialne wyróżnienie wręczono dyrektor BWA 11 czerwca, podczas wernisażu wystawy „Malarstwo jest kobietą” autorstwa Emilii Dragosz i Magdaleny Leśniak. [zobacz wideo i zdjęcia]

 

***

zobacz również: 25 lat BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

 

 

 

 

 


Zasłużony dla Kultury polskiej  to najwyższe ministerialne wyróżnienie, które przyznawane jest osobom upowszechniającyn i popularyzującym kulturę. 
Jolanta Chwałek 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
art_art
art_art 15.06.2021, 16:21
GRATULUJĘ! Właściwa osoba na właściwym stanowisku. Kolejnych lat sukcesów.
Krystyna B.
Krystyna B. 14.06.2021, 18:59
Piękna kobieta, dobry dyrektor cudowny człowiek. Gratuluję Pani Jolu z całego serca

Pozostałe