Spada bezrobocie? 137 ofert czeka w urzędzie pracy

  • 10.06.2021, 15:32
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zgodnie ze statystykami Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim na koniec maja liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych wynosi blisko 4 200 osób, co jest wartością mniejszą niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Coraz więcej pracodawców zgłasza do nas oferty pracy, stąd osoby bezrobotne, które posiadają doświadczenie i kwalifikacje chętnie podejmują zatrudnienie. W okresie od stycznia do maja wpłynęło do nas prawie 1000 takich ofert pracy i miejsc aktywizacji zawodowej , jednak trzeba zauważyć że tylko 318 stanowi sektor publiczny, natomiast pozostałe to sektor prywatny.

- mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Współpraca z każdą z gmin w powiecie również uległą poprawie, tutaj coraz więcej pracodawców decyduje się przyjmować pracowników w ramach refundowanego zatrudnienia.

W ramach tzw. subsydiowanego zatrudnienia wyrejestrowaliśmy już ok 400 osób, z tego najwięcej dotyczy prac interwencyjnych, robót publicznych, czyli tego wsparcia dla gmin. Dotyczy to infrastruktury drogowej, prac związanych z ogrodnictwem lub opieką. 

- dodaje Małgorzata Stafijowska.

Pracodawcy coraz chętniej zawierają umowy o pracę z osobami bezrobotnymi, ale są to zobowiązania najczęściej terminowe. Dobrą informacją dla tych, którzy nadal nie znaleźli zatrudnienia jest podniesienie od 1 czerwca bieżącego roku wysokości zasiłku dla bezrobotnych. Jego wartość podniosła się o ok. 40 zł.

Aktualnie na stronie Powiatowego Urzędu Pracy znajduje się 137 ofert pracy.

Są to oferty dotyczące branży budowlanej, mechaniki samochodowej, szeroko pojętej obsługi maszyn. Powraca również branża gastronomiczna, otworzyły się hotele więc ofert jest naprawdę sporo. Zachęcamy również do przyjścia do urzędu pracy i zapoznania się z ofertą staży, dzięki którym podniesiemy nasze kwalifikacje, bądź nauczymy się nowych umiejętności.

- podkreśla Małgorzata Stafijowska.

Rośnie  zainteresowanie prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. W ostatnim czasie na ponad 90 zawartych umów, 53 osoby to mieszkańcy Ostrowca.

Powiatowy Urząd Pracy przypomina, że otwarty jest nabór dokumentów związanych z pracami interwencyjnymi dla osób powyżej 50 roku życia, przedłużony został okres przyjmowania wniosków na dofinansowanie w ramach projektu „Od bierności do zawodowej aktywności” dla osób młodych, do 30 roku życia.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe