Kubizm w ćmielowskim kubku najlepiej pokazała Maja

  • 10.06.2021, 14:37 (aktualizacja 10.06.2021, 15:40)
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj (9 czerwca)w Fabryce AS w Ćmielowie rozstrzygnięto III Wojewódzki Konkursu Plastyczny "Ćmielowskie korzenie. Ponad czasem". W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Kubizm w kubku”. Nad wydarzeniem, jak co roku honorowy patronat objęli Burmistrz Ćmielowa Joanna Suska oraz Prezes Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adam Spała.

Konkurs został ogłoszony w grudniu przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie i był adresowany do uczniów szkół podstawowych klas VI - VIII z województwa świętokrzyskiego. Celem konkursu było: promowanie walorów Ćmielowa, miasta z ponad 500-letnią historią i ponad 200-letnią tradycją wyrobu porcelany oraz regionu świętokrzyskiego, jego historii, piękna krajobrazu, rozwijanie kreatywności młodzieży i uwrażliwienie jej na sztukę, kształtowanie myślenia abstrakcyjnego.

Zmagania konkursowe miały dwuetapowy przebieg.

W marcu, spośród nadesłanych 69 prac uczniów z terenu naszego województwa jury wyłoniło 12 laureatów, których zaproszono 9 czerwca 2021 r. do Ćmielowa.

I miejsce

Alicja Adamczak – SP nr 8 w Kielcach

Maja Rogala SP w Zbludowicach

Maja Czerwińska PSP nr 3 w Ostrowcu Św.

II miejsce

Karolina Szot SP w Ćmielowie

Julia Turbakiewicz Katolicka Publiczna SP w Ostrowcu Św.

Zuzanna Swat PSP nr 3 w Ostrowcu Św.

Julia Zielonka SP nr 8 w Kielcach

III miejsce

Weronika Banaś PSP nr 3 w Staszowie

Amelia Zawicka PSP w Kunowie

Aleksandra Budzeń PSP w Bodzechowie

Dominka Szot SP w Ćmielowie

Agnieszka Wąs SP nr 2 w Opatowie

W związku z sytuacją epidemiologiczną i troską o bezpieczeństwo uczestników organizatorzy podjęli decyzję o rezygnacji z uroczystej gali finałowej w SP Nr 1 w Ćmielowie. Wszyscy laureaci wzięli udział w kontynuacji działań konkursowych - warsztatach ceramicznych i podjęli walkę o Puchary Prezesa Fabryki Porcelany AS Ćmielów. W przystosowanych do obecnej sytuacji warunkach, uczniowie przenosili swoją plastyczną wizję na kubki, które podlegały kolejnej ocenie.

Ta część zmagań konkursowych okazała się być nie lada atrakcją, rywalizacja rozpoczęła się od nowa.

Jury zadecydowało, iż Puchar Prezesa za zajęcie I miejsca powędruje w ręce Mai Rogali ze Szkoły Podstawowej w Zbludowicach (puchar złoty), II miejsce zdobyła Alicja Adamczak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach (puchar srebrny) a III lokatę zajęła praca Weroniki Banaś ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie (puchar brązowy).

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zmaganiach konkursowych, zostali przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów obdarowani kubeczkami swojego autorstwa, otrzymali również pamiątkowe albumy i materiały promujące gminę ufundowane przez Burmistrz Ćmielowa Joannę Suska oraz dyplomy i nagrody rzeczowe od sponsorów pozyskanych przez organizatora.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe