"Tropem Wilczym" pobiegniemy 15 sierpnia. Ruszyły przygotowania i zapisy

  • 09.06.2021, 15:43
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego planowana jest organizacja IX edycji biegu „Tropem Wilczym”. W powiecie ostrowieckim wydarzenie zostanie zorganizowane po raz trzeci.

Rejestracja trwa, do uczestnictwa w biegu można się zapisywać poprzez stronę jednostki "Strzelców" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do dyspozycji otrzymaliśmy 480 pakietów startowych.

- informuje Jarosław Rusiecki, senator RP.

Uczestnicy biegu otrzymają pakiety startowe z pamiątkowym okolicznościowym medalem i koszulką Danuty Siedzikówny ps. „INKA”, tegorocznej patronki biegu. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans honorowy 1963 m, a także 10 km w ramach biegu głównego. Podobnie jak w latach ubiegłych na starcie staną również zawodnicy z kijkami - marsz Nordic Walking przewidziano na dystansie 5 km.

W organizację ostrowieckiego biegu „Tropem Wilczym" czynnie włącza się nadleśnictwo, świętokrzyskie jednostki wojskowe, uczniowie i nauczyciele ze szkoły mistrzostwa sportowego oraz parlamentarzyści i radni.

1 marca każdego roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Bieg "Tropem Wilczym" przypomina historie żołnierzy niezłomnych i jest żywą lekcją historii, łączącą pokolenia.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe