"Od bierności do zawodowej aktywności". Kolejny nabór

  • 08.06.2021, 15:31
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Brak doświadczenia zawodowego to najczęstszy problem i trudność w znalezieniu pracy przez młodą osobę. To również często powód dla którego młodzi ludzie uciekają ze swoich rodzinnych miast do większych aglomeracji. A statystyki pokazują, że blisko połowa osób młodych bezrobotnych takiego zawodowego doświadczenia nie posiad

Tutaj warto przypomnieć, że takich osób w statystykach mamy ponad 1000, z czego ponad 500 osób, nie posiada doświadczenia zawodowego. Oznacza to, że brak tego doświadczenia jest dużym problem w znalezieniu pracy. Warto zaznaczyć, że zgodnie z ustawą doświadczenie zawodowe ma osoba, która przepracowała na umowie o pracę, zlecenie lub prowadziła działalność gospodarczą przynajmniej przez okres 6 miesięcy, dlatego jest tak ważne aby młodzi ludzie pracowali i zdobywali coraz lepsze kwalifikacje.

- mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Od stycznia 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy realizuje program "Od bierności do zawodowej aktywności" , który ma być szansą na zatrudnienie dla osób poniżej 30 roku życia. Pracodawcy, którzy zatrudnią w ramach prac interwencyjnych uczestnika tego projektu mogą liczyć na zwrotu części kosztów wynagrodzenia  oraz składek na ubezpieczenia społeczne. Będzie to ok 1400 zł przez okres do 6 miesięcy. Potem pracodawca musi bezrobotnego zatrudnić na minimum 3 miesiące.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe