Kręcą kilometry, jednak do podium daleko

  • 08.06.2021, 15:16
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po tygodniu zmagań o puchar Rowerowej Stolicy Polski, przy sporych problemach z aplikacją, Ostrowiec Świętokrzyski znajduje się na 18 miejscu w rankingu 53 miast biorących udział w III edycji rywalizacji. 174 rowerzystów dotychczas pokonało blisko 20 000 km co daje 293 punkty. Rywalizację na bieżąco monitoruje Stowarzyszenie Ostrower.

W tym momencie mamy zarejestrowanych 16 grup lokalnych. Po treningu przeprowadzonym od pierwszego dnia do 21 maja najwięcej kilometrów na rzecz naszego miast wyjeździła ekipa z grupy rowerowej "Ogar". Dwóch jej członków Janek Wesołowski i Wojtek Piwnik wykręciło w tym czasie prawie 12 000 km, co jest imponującym wynikiem.

- mówi Kamil Stelmasik, prezes Stowarzyszenia Ostrower.

Aby przyłączyć się do rywalizacji wystarczy zainstalować w telefonie aplikacje „Aktywne Miasta” i już możemy kręcić kilometry, ponieważ jest ona całkowicie darmowa i prosta w obsłudze. Ostrowiec Świętokrzyskim w ostatnim czasie postawił na budowę ścieżek rowerowych.  Z początkiem czerwca oddano do użytku ulicę Krzemienną przy której znajduje się rowerowy trakt. A tym możemy jechać od ulicy Iłżeckiej aż do Bałtowa. Coraz więcej organizacji i stowarzyszeń organizuje wspólne wyprawy.

Mamy nadzieję, że 20 czerwca odbędzie wspólny rajd rowerowy, który mamy nadzieję zachęci mieszkańców Ostrowca do dołączenia do wspólnej zabawy.

- informuje Kamil Stelmasik.

Zatem każdego dnia rowerzyści kręcą kilometry a wyniki rywalizacji poznamy na koniec czerwca i wtedy dowiemy się w czyje ręce trafi puchar i tytuł „Rowerowa Stolica Polski 2021”.

Błażej Macias

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rowerzysta
rowerzysta 08.06.2021, 17:42
Całe szczęście że Ostrowiec nie ma szans wygrać. Jeszcze tego brakowało żeby miasteczko po którym nie da się normalnie jeździć zostało Rowerową Stolicą Polski. To tak jakby trynkiewiczowi postawić pomnik za "zasługi"

Pozostałe