Trwa 8. Mleczna Gala. Kto dostanie wyprawkę?

  • 08.06.2021, 12:03
  • Klaudia Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Ostrowcu Świętokrzyskim trwa VIII Mleczna Gala VIP. Wydarzenie zainicjował i organizuje ostrowiecki magistrat. Hasło: "Bociania sprawka, prezydencka wyprawka" towarzyszy młodym rodzicom już od kilku lat. Ze względów epidemicznych w tym roku uczestników podzielono na kilka tur, a imprezę rozłożono w czasie.

Od kilku już lat obserwujemy migrację mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do innych, większych miast, ale część osób decyduje się na pozostanie w mieście i tu zakłada swoje rodziny. W ubiegłym roku na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego urodziło się 743 dzieci, z czego 221 to mieszkańcy miasta. Dla porównania, w 2019 roku na świat przyszło 840 dzieci, 277 mieszka w Ostrowcu. Zgodnie z danymi na 31 grudnia 2020 roku liczba zarejestrowanych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego wynosi 64 tys 249 osób. 

Władze miasta od kilku lat starają się zachęcać młodych ludzi do pozostania w Ostrowcu lub powrotu do rodzinnego miasta, ale nie jest to zadanie łatwe. Podziękowania dla tych, którzy wiążą swoje życie z miastem, płyną zawsze podczas Mlecznej Gali. W trakcie imprezy najmłodsi otrzymują „prezydenckie wyprawki”, a rodzice gratulacje.


W 8. ostrowieckiej Mlecznej Gali udział weźmie około 80 dzieci. Ze względu na epidemię wydarzenie zostało rozłożone w czasie i potrwa do końca czerwca. O animacje dla najmłodszych dbają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publiczna, a spotkanie ma charakter przede wszystkim integracyjny.


 

Klaudia Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe