Bieganie i pomaganie w sobotę poszło w parze

  • 07.06.2021, 14:47
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sobotę 5 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin, na mecie stanęli biegacze i uczestnicy marszu Nordic Walking. Tym razem chodziło nie tylko rywalizację sportową ale przede wszystkim o pomoc dla Bartka Kapsy, ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychwawczego w Ostrowcu Świętokrzyskiego.

W imprezie udział wzięły: osoby indywidualne, lokalne organizacje, stowarzyszenia i uczestnicy popularnej w Ostrowcu akcji „Chodzę Bo Lubię”. Była rozgrzewka, wspólny bieg honorowy, a później rywalizacja na trasie 7 km. Biegaczom kroku dotrzymała grupa chodziarzy z kijkami, która pokonała dystans 5 km.

Ścigamy się, są puchary zarówno dla kobiet i mężczyzn, są również medale pamiątkowe, ale najważniejszy jest cel, czyli zebranie pieniędzy dla Bartka, który potrzebuje naszej pomocy, a Ostrowiec jak wiadomo chętnie angażuje się w akcje charytatywne.

- mówi Anna Bober, stowarzyszenie "OstroBiec".

Organizatorem „Biegu Charytatywnego dla Bartka” byli pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wszystko przebiegło zgodnie z planem, udało nam się zebrać kwotę 12 148 zł, a to dzięki zaangażowaniu prawie 100 biegaczy i miłośników spacerów Nordic Walking. Do sumy dołożyły się również osoby licytujące fanty, wrzucające do puszek i kupujące smakołyki podczas kiermaszu ciast. Bardzo wszystkim dziękujemy.

- mówi Katarzyna Krzyżanowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Swojego szczęścia i emocji nie kryła również Pani Justyna, mama Bartka, który jest osobą niewidomą i cierpi na chorobę Recklinghausena, która wyniszcza układ nerwowy.

Dziękuję wszystkim w imieniu swoim, Bartka i całej rodzinny, nie spodziewaliśmy, że uzbieramy aż tyle.

- mówi Justyna Kapsa.

Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chłopca.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe