Tour de Konstytucja PL w Ostrowcu [FOTO i WIDEO]

  • 06.06.2021, 19:10
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dla wszystkich demokratów z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego przygotowano objazd Konstytucji po kraju.

Tour de Konstytucja PL ma popularyzować Konstytucję. Pomysłodawcą akcji i zarazem jej koordynatorem akcji jest Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.  Dwumiesięczna podróż kapsuły z egzemplarzem Konstytucji jest okazją przede wszystkim do rozmów, wymiany poglądów i analiz. 
W niedzielne popołudnie, Konstytucja cytowana była na ostrowieckim Rynku. Nie brakowało pytań i testów sprawdzających obywatelską wiedzę o ustawie zasadniczej.  Tour-BUS ze zwojem konstytucji parkuje w różnych miastach bo celem organizatorów jest dotarcie jak najbliżej ludzi. Nie chodzi zatem tylko o duże miasta bo ważna jest każda wieś. 
Wydarzenie w Ostrowcu Świętokrzyski aktywnie włączyły się przedstawicielki Strajku Kobiet, które zadbały m.in. o nagrody dla najmłodszych i organizację zabaw towarzyszących. 

Tour De Konstytucja to przede wszystkim projekt obywatelski, który ma pobudzić do działania także organizacje społeczne. Patronat honorowy sprawuje Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich VIII kadencji, w przedsięwzięcie  zaangażowała się m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Wszystkie informacje dostępne są na specjalnie utworzonej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. 

Zapis transmisji: https://www.facebook.com/Lokalna.TV/videos/925332534705423

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]

 

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe