Nowy tomograf dla pacjentów

  • 04.06.2021, 14:33
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szpital Powiatowy imienia Świętego Leona w Opatowie wzbogacił się o nowy tomograf komputerowy. Decyzję o przekazaniu do opatowskiej placówki urządzenia podjął już w kwietniu premier Mateusz Morawiecki. 2 czerwca sprzęt dotarł do lecznicy.

Ok. 3 miliony złotych  kosztował 84-rzędowy tomograf komputerowy marki Siemens, który  w środę rano został dowieziony do Szpitala świętego Leona w Opatowie. Urządzenie zainstalowano w kontenerze. Całość takiego zestawu waży ok. 16 ton.

Nowy sprzęt zastąpi dotychczasowy tomograf, 16- rzędowy sprzęt, który ma już 12 lat i ulega częstym awariom. Tomograf, który będzie służył do diagnostyki obrazowej przekazała szpitalowi nieodpłatnie, na wniosek wojewody świętokrzyskiego, rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe