Seniorzy polubili bankowość internetową? Uwaga na oszustów

  • 02.06.2021, 13:03
  • #LOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejne oszustwa, kolejne próby oszustw i nieustające apele służb o ostrożność.

Obecnie w Polsce blisko 70 procent osób, świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje na konta bankowe. W porównaniu do 2005 roku ta liczba wzrosła aż o około 30 procent. Posiadanie bankowości internetowej może być korzystniejsze dla osób pobierających świadczenia. 

Pamiętajmy że zgodnie z przepisami, emerytury są dostępne na kontach jeden dzień przed terminem płatności, a jeżeli termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy to dwa dni- mówiąc wprost w tym roku (tak wynika z układu kalendarza) wszyscy emeryci i renciści z terminu „5” i „6” otrzymają przelewy już 2 czerwca w środę.

wyjaśnia - Paweł Szkalej, rzecznik regionalny ZUS w Kielcach. 

Mimo wzrostu cyfryzacji i zabezpieczeń bankowych należy zachować ostrożność.

Nie przekazujmy nikomu nieznajomemu żadnych informacji na temat naszych kont bankowych, nie mówmy o naszych hasłach, loginach, a także o żadnych innych informacjach wrażliwych, które spowodują, że nasze oszczędności potem mogą zostać skradzione przez oszustów. 

przestrzega - asp. Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przestępcy co rusz modyfikują metody oszustw.  Szczególną uwagę musimy zwracać również na maile, które docierają na skrzynki pocztowe i ich treści. Często znajdują się tam linki bądź pliki, poprzez które przestępcy włamują się na konta bankowe. 

W regionie świętokrzyskim blisko 2/3 seniorów pobiera swoje renty czy emerytury na konto bankowe i tutaj apel do młodszych pokoleń o spostrzegawczość i reakcję w sytuacjach kryzysowych. W momencie kiedy dojdzie do próby oszustwa należy niezwłocznie zgłosić ten incydent do najbliższej jednostki policji.  

#LOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe