Klerycy z Ostrowca przyjmą święcenia diakonatu. Transmisja w telewizji i Internecie

  • 28.05.2021, 08:38
  • #LOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Paweł Klusek i Piotr Biernacki alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu pochodzący z Ostrowca, w niedzielę 30 maja przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w Kolegiacie pw. Michała Archanioła.

Diakon to najniższy stopień sakramentu święceń kapłańskich (dwa wyższe stopnie to prezbiter, czyli ksiądz oraz biskup). Diakonat jest przygotowaniem do przyjęcia święceń prezbiteratu. Diakoni mają mniejsze niż księża uprawnienia: mogą udzielać chrztu, rozdawać Komunię świętą, czytać Ewangelię, przewodniczyć nabożeństwom (ale nie Mszy Świętej), sprawować sakramentalia i prowadzić pogrzeby.

wyjaśnia - ksiądz Grzegorz Słodkowski, rzecznik prasowy Diecezji Sandomierskiej. 

Tegoroczne święcenia diakonatu w diecezji sandomierskiej ze względu na sytuację epidemiologiczną odbędą się w dwóch lokalizacjach, w Ostrowcu Świętokrzyskim i Nowosielcu.  Uroczystość  w Ostrowcu celebrował będzie Biskup Sandomierski, ksiądz Krzysztof Nitkiewicz. W Kolegiacie pw. Świętego Michała Archanioła święcenia diakonatu przyjmie czterech kleryków, w tym dwóch pochodzących z ostrowieckich parafii: Paweł Klusek, parafia Najświętszej Maryi Panny Salentyńskiej oraz Piotr Biernacki, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do grona diakonów przystąpi także Paweł Kania z parafii Wniebowzięcia NMP w Ćmielowie. 
W Nowosielcu święceń diakonatu, pięciu klerykom będzie udzielał biskup pomocniczy Edward Frankowski.

Uroczystość święceń diakonatu w Kolegiacie pw. Świętego Michała Archanioła rozpocznie się o godzinie 10:30 jednak we Mszy Świętej będzie mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób. 

Lokalna.TV przeprowadzi transmisję na żywo z tego wydarzenia. 

[ZOBACZ WIDEO] 

 

#LOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe