Serce dla Bartusia od Ojca Mateusza

  • 27.05.2021, 15:15
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jest szansa na to, aby charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie malutkiego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza nareszcie przyśpieszyła. Do grona #9milionówserc, które niosą pomoc chłopcu dołączyła ekipa serialu telewizyjnego „Ojciec Mateusz”. Aktorzy nagrali razem z rodzicami Bartusia i jego wolontariuszami krótki filmik, w którym namawiają do wsparcia charytatywnej zbiórki pieniędzy na leczenie chłopca.

Na swoim Facebookowym profilu serialowa ekipa serialu "Ojciec Mateusz" zamieściła poruszającą prośbę o pomoc dla Bartusia. Napisali: „Kochani! Cały Sandomierz walczy o małego Bartusia, a my razem z nim. Dołączamy do #9MILIONÓWSERC które niosą mu pomoc! Wy też nie bądźcie obojętni i pomóżcie mu zebrać kolosalną kwotę 9,5 mln zł na najdroższy lek świata”.

 

 

 

W dołączonym do postu filmiku, główni bohaterowie serialu odgrywani przez Artura Żmijewskiego, Kingę Preis, Piotra Polka i Michała Pielę opowiadają o akcji #9milionówserc dla Bartusia i namawiają, by tak jak oni przekazać swoje serce dla potrzebującego pomocy maluszka.

 

- Jesteśmy wdzięczni za to, że tak wspaniali aktorzy zostali ambasadorami Bartusia i bezinteresownie wsparli naszą zbiórkę mówiąc o niej tysiącom nowych osób. My w tym momencie bardzo potrzebujemy rozgłosu, milionów serc, które rozpalą się nadzieją i miłością, i zabrzmią tak głośno, by cały świat usłyszał, że Bartuś wierzy w ludzi i czeka na ich pomoc. Walczymy z czasem i musimy jak najszybciej zebrać tą niewiarygodnie ogromną sumę pieniędzy, aby uratować nasze dziecko

– mówi Łukasz Przychodzki, tata Bartusia.

Bartuś choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Choroba, która rozwija się mimo początkowo znikomych objawów. Oddziałuje na wiele narządów i stopniowo odbiera sprawność mięśni, w tym także przepony i powoduje u dziecka poważne zaburzenia oddychania. Szansą dla Bartusia jest nowoczesna terapia genowa o nazwie Zolgensma, uznawana za najdroższy lek świata, którą Bartuś musi przyjąć zanim przekroczy wagę 13,5 kg. Kosztuje ponad 9 milionów złotych. To największa charytatywna zbiórka pieniędzy w regionie.

Pieniądze można wpłacać na: www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki. Zbiórka trwa już trzeci miesiąc i dotychczas zebrano ponad 2 095 268 złotych.

Już w najbliższą niedzielę (30 maja) z okazji Dnia Dziecka na bulwarach w Sandomierzu odbędzie się piknik charytatywny, w  trakcie którego przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie Bartusia. Organizatorem pikniku są #KibiceBartka - grupa wolontariuszy wspierająca rodziców chorego chłopca. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci m.in. pokaz wozów strażackich i policyjnych, kiermasz ciast i zabawek, czytanie bajek, szczudlarze i animatorzy dla dzieci.

Piknik zakończy wieczorny pokaz teatru ognia. 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „f Więcej informacji na blogu: BARTUŚ PRZYCHODZKI KONTRA SMA #KibiceBartka serdecznie zapraszają na CHARYTATYWNY PIKNIK z OKAZJI DNIA DZIECKA Przygotowaliśmy mnóstwo wspaniałych atrakcji! Wśród nich m.in. szczudlarze, animatorzy dla dzieci, bańki mydlane, czytanie bajek, pokaz wozów strażackich policyjnych, kiermasz ciast zabawek oraz wieczorny teatr ognia. NIEDZIELA 30.05 OD GODZ. 11:00 BULWAR NAD WISŁĄ w SANDOMIERZU W trakcie pikniku przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie chorego na rdzeniowy zanik miÄ™Åni Bartusia Przychodzkiego. siepo siepomaga.pl /BARTU-SMA”

 

 

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe