Szukasz pomysłu na Dzień Dziecka? Mamy kilka propozycji

  • 26.05.2021, 14:15
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Międzynarodowy Dzień Dziecka to idealna okazja do „kulturalnego” spędzenia czasu.

W sobotę 29 maja, dzieci będą mogły poczuć się archeologami i tym samym przenieśś się do epoki neolitu. Z okazji Dnia Dziecka z taką propozycją wyszli pracownicy ostrowieckiego muzeum.

Dzieci będą miały możliwość wcielić się w rolę mieszkańców neolitycznej osady i wykonać wiele zadań, aby poczuć atmosferę życia bez prądu, internetu, smartfona i bieżącej wody z kranu. Na wszystkich „nowych mieszkańców” naszej pradziejowej osady, którzy  uporają się z zadaniami czekają nagrody i niespodzianki.

mówi - Beata Celebańska z Muzuem Historyczno-Archeologicznego.

Nie zabraknie niespodzianek i nagród, liczba uczestników jest ograniczona, dlatego osoby chętne muszą wcześniej skontaktowac się telefonicznie bądź mailowo w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca. Propozycja spędzenia Dnia Dziecka na świeżym powietrzu dotyczy soboty natomiast we wtorek świętować najmłodsi mogą z Miejską Biblioteką Publiczną. Od godziny 16:00 do 18:00 pracownicy biblioteki będą prowadzili różnorodne warsztaty i zajęcia m.in. z multisensoryki, quizy, zagadki etc. Zaprezentowany zostanie również spektakl  Amatorskiego Dziecięcego Teatru Bibliotecznego OBibooK.
1 czerwca nie zabraknie zatem zabaw, zajęć edukacyjnych i innych atrakcji.
Z okazji Dnia Dziecka zagospodarowany będzie nie tylko dziedziniec Browaru Kultury ale również wnętrza galerii Biura Wystaw Artystycznych, gdzie na pewno będzie kreatywnie. 

Harmonogram: 

10.00 - 11.00
Artysta dyrygent – muzyczne zabawy z farbami i sztalugą. (Na to wydarzenie zapisy już się zakończyły)
Działanie twórcze skierowane do dzieci, łączące w sobie aktywność plastyczną i muzyczną oraz odwołujące się do action painting oraz zjawiska synestezji. Grupa do 10 osób.

11.00 - 12.00
Zabawa sensoryczna - malowanie stopami 
Artystyczne wygibasy dla małych i dużych. Malowanie przy pomocy bosych stóp i farb na rozpostartym na ziemi papierze. Grupa do 20 osób.

12.00 - 13.00
Maski (nie) karnawałowe - Tworzenie przez uczestników artystycznych propozycji aplikacji ma maskach, chroniących przed wirusami. Grupa do 10 osób.

Chociaż w ostatnim czasie pogoda jest zmienna to warto wziąć pod uwagę okolicznościowy spacer po Ostrowcu. Wojciech Mazan zaprasza na Spacerownik po mieście. 

Realizacja planów na kulturalne spędzenie Dnia Dziecka musi uwzględniac obostrzenia wynikające z trwającej wciąż pandemii koronawirusa dlatego na wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe