Znowelizowano rozporządzenie. Wracają koncerty

  • 26.05.2021, 10:11
  • #newsLOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 4 czerwca możliwe będzie prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki", ale tylko na wolnym powietrzu.

We wtorek (25 maja) wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiła się znowelizowana wersja rządowego rozporządzenia, które dotychczas dopuszczało organizowanie imprez z wyjątkiem koncertów zespołów muzycznych i występów grup cyrkowych.

Od piątku (4 czerwca), zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem, koncerty będą mogły się odbywać, ale  pod pewnymi warunkami i w reżimie sanitarnym. Na widowni co drugie miejsce będzie musiało pozostać wolne (ograniczenie widowni do 50%), a w przypadku braku wyznaczonych miejsc widzowie będą musieli zachować min. 1,5 metra odległości od siebie.

W wydarzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 250 osób (każdy będzie musiał mieć na twarzy maseczkę). Do limitu 250 osób "nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19" - czytamy w rozporządzeniu.

W czasie trwania  imprezy na widowni nie będzie wolno spożywać posiłków.

Opublikowane we wtorek rozporządzenie wprowadza również zmiany co do organizacji imprez w pomieszczeniach, ponieważ jeden z przepisów stanowi:

Do dnia 5 czerwca 2021 r. prowadzenie (...) działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (...) jest dopuszczalne także w pomieszczeniach, pod warunkiem:

1) udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz zapewnienia, aby w pomieszczeniu przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 jego powierzchni;

2) zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa (...);

3) zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków”.

Rozporządzenie wchodzi w życie "z dniem następującym po dniu ogłoszenia", czyli od środy, 26 maja.

#newsLOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe