1. runda IX MOSiR Gutwin Run [FOTO i WIDEO]

  • 23.05.2021, 12:54
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 23 maja w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowany został cykl imprez biegowych „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”. W pierwszej rundzie najszybsi okazali się Sylwester Lepiarz z Wronowa (powiat ostrowiecki) i ostrowczanka Dominika Łukasiewicz, którzy zwyciężyli zarówno w biegu na ok. 10, jak i ok. 5 kilometrów, robiąc tym samym pierwszy krok do obrony wywalczonych w minionym roku tytułów Super GutWinnera.

Zawodowcy, amatorzy, dorośli i dzieci, wszyscy spragnieni sportowych zmagań, po dłuższej przerwie w końcu mogli odebrać swój numer startowy i spróbować swoich sił w „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty”. Tuż przed rozpoczęciem imprezy, emocji i podekscytowania powrotem do biegania, nie kryli uczestnicy, którym głód rywalizacji towarzyszył już od dłuższego czasu.

To już IX edycja, a dziś wystartowała pierwsza runda. Mamy 110 zawodników zapisanych na bieg na 10 km, natomiast na 5 km zapisało się możliwe maksimum, czyli 150 uczestników, do tego mamy prawie 80 osób chcących wziąć udział w marszu Nordic Walking.

- mówi Grzegorz Bażant, MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Cierpliwość się opłaciła, bo punktualnie o 10.00 rozpoczęły się zmagania na dystansie 10 km, jednak w tym roku kluczową zmianą była nowa trasa.

W tym roku zmodyfikowaliśmy trasy. Bieg na 10 km polega na tym aby czterokrotnie okrążyć zbiornik wodny na Gutwinie i dodatkowo uczestników czekają jeszcze dwie pętle w lesie. Wszyscy są nastawieni optymistycznie, ale kilku zawodników mówi o tym, że mają blokadę w głowie, ponieważ muszą przekroczyć metę dwukrotnie aby zaliczyć bieg.

- dodaje Grzegorz Bażant.

W biegu na ok. 10km wzięło udział 91 osób, w biegu na ok. 5km 141 osób, a w marszu nordic walking 78 osób. Po rocznej przerwie do programu imprezy wróciły biegi dla dzieci, a na starcie stanęło około 30 najmłodszych adeptów biegania.

W biegu na dystansie ok. 10548m (ćwiartka do maratonu) Sylwester Lepiarz nie miał sobie równych, pozostawiając rywali daleko z tyłu. Ukończył swoją próbę po 35 minutach i 10 sekundach, wyprzedzając kolejnego na mecie Michała Jagieło (Lubienia) o ponad 5 minut (40:36). Jako trzeci finiszował ostrowczanin Konrad Sulik (41:38). Wśród kobiet najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz (45:33), przed innymi ostrowczankami – Justyną Słowik (52:52) i Urszulą Sokół (53:29).

W biegu na dystansie ok. 5274m (ćwiartka do półmaratonu) Sylwestrowi Lepiarzowi (17:10) po przysłowiowych piętach próbował deptać ostrowczanin Rafał Gontarczyk, ale ostatecznie przybiegł na metę 20 sekund po zwycięzcy (17:30). Na trzecim miejscu finiszował Rafał Lewocha (18:58), który do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał z miejscowości Jastrząb w powiecie szydłowieckim. Wśród kobiet najszybsza na mecie Dominika Łukasiewicz uzyskała czas 21:54 i wyprzedziła Kingę Jagieło - 23:44 (prywatnie żonę drugiego na „dyszkę” Michała Jagieło) oraz ostrowczankę Kingę Myśliwska (25:34).

Rekordową liczbę startujących odnotowaliśmy w marszu nordic walking, który również rozgrywany był na dystansie ok. 5274m. Z popularnymi kijkami trasę pierwszej w tym roku ćwiartki do półmaratonu pokonało aż 78 osób, a najszybciej na mecie zameldowali się ostrowczanie Remigiusz Woźniak (najlepszy w ubiegłym roku) - 38:09 oraz Aneta Rogala - 38:24.

W biegu dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych na dystansie około 1000m (jedyny, w którym prowadzona była rywalizacja dla najmłodszych) zwyciężyli Maksymilian Bogucki, przed Olkiem Jagiełło i Kacprem Kaczmarzykiem wśród chłopców oraz Gabrysia Heba, przed Amelią Donoch i Kają Artykiewicz wśród dziewcząt.

Druga runda cyklu „IX MosirGutwinRun 2021 – Maraton i Półmaraton na raty” odbędzie się 13 czerwca.

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe