R. Thun: Wypisuję się z Platformy Obywatelskiej [KOMENTARZE]

  • 18.05.2021, 13:47
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Róża Thun zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Róża Thun, europosłanka związana z Platformą Obywatelską poinformowała w poniedziałek 17 maja o swojej rezygnacji z członkostwa w partii. W mediach społecznościowych opublikowane zostało oficjalne oświadczenie.źródło: twitter.com/rozathun

W mediach pojawiło się także nagranie wideo, w którym Róża Thun wyjaśnia powody swojej decyzji.

W swojej wypowiedzi Róża Thun podkreśliła, że kluczowym argumentem za odejściem z partii była dla niej decyzja władz PO o wstrzymaniu się od poparcia w Sejmie tzw. Funduszu Odbudowy. Sprawę odejścia z partii europosłanki Róży Thun i powody tej decyzji skomentował dla nas Artur Gierada, lider Świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej. 

 Jej decyzja no jest zaskakująca. Szczególnie, że uzasadnienie jest takie, z którym nie mogę się do końca zgodzić bo kiedy słyszę o tym, że za mało w Platformie Obywatelskiej ostatnio było dyskusji choćby na temat głosowania nad planem odbudowy Polski to jednak no nie są to prawdziwe informacje. 

mówi - Artur Gierada, lider PO w regionie świętokrzyskim. 

Działacze świętokrzyskiej Platformy obywatelskiej m.in. w tej sprawie zorganizowali konferencję prasową, w której uczestniczył Michał Braun bliski współpracownik i koordynator biura poselskiego  Róży Thun w Kielcach. 

Dla samej Platformy Obywatelskiej to oczywiście jest duża strata, natomiast pamiętajmy, że pani poseł Róża Thun zostaje we frakcji Europejskiej Partii Ludowej i będzie pracowała z tymi samymi projektami. 

komentuje - Michał Braun z Platformy Obywatelskiej.

Zostaje jej biuro w regionie tak jak do tej pory było i jej działania będą kontynuowane więc myślę, że dla mieszkańców w praktyce jej aktywności niewiele się zmieni. 

dodaje - Michał Braun.  

Andrzej Szejna, poseł Lewicy podczas rozmowy telefonicznej podkreślał „głęboki kryzys w Platformie Obywatelskiej”.

Wcale się z tego powodu nie cieszę bo to jest co prawda konkurencyjna ale wciąż partia opozycyjna tak jak opozycyjna jest Lewica wobec rządu. Dopóki tego typu odejścia będą się odbywały miedzy partiami opozycyjnymi, demokratycznymi są one w jakimś sensie powiedziałbym nieszkodzące w ogólnej sprawie. Gorzej jakby pani Róża Thun postanowiła przejść do Prawa i Sprawiedliwości. 

mówi - Andrzej Szejna, Nowa Lewica 

Róża Thun odeszła z Platformy Obywatelskiej, to samo uczynił były wiceprezydent Kielc, Arkadiusz Kubiec, który swoją rezygnację argumentował m.in. oceną działalności partii w regionie i deficytem dyskusji oraz poważnej debaty nad sprawami wewnętrznymi. 

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO]

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe