Ponad milion złotych dla domu dziecka. Placówka w Małachowie będzie proekologiczna

  • 17.05.2021, 16:35
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik, starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak, wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński i skarbnik powiatu ostrowieckiego Julita Szewczyk podpisali umowę dotyczaca dofinansowania inwestycji realizowanej w Małachowie.

Powiat Ostrowiecki w drodze przetargu wyłonił wykonawcę termomodernizacji obiektów Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie. Ta inwestycja była długo wyczekiwana, a jej realizacja jest niezbędna dla poprawy jakości życia podopiecznych placówki.  Placówka ma szansę na rozwój, proekologiczne działania a tym samym oszczędności. 

Realizowane działania przyniosą pozytywne skutki w zakresie minimalizowania negatywnego oddziaływania na stan środowiska, powodując zmniejszenie ilość emisji dwutlenku węgla, wynikające z ograniczenia zapotrzebowania na energię elektryczną i cieplną. Poza niekwestionowanymi korzyściami ekonomicznymi, efektywność energetyczna jest najskuteczniejszym działaniem w walce ze smogiem i dążeniem do podniesienia jakości powietrza.

mówi - Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. 

Projekt zakłada kompleksową modernizację energetyczną dwóch budynków placówki w Małachowie. W ramach inwestycji przewidziano wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę i izolację pokrycia dachowego, docieplenie ścian w gruncie z wykonaniem izolacji pionowej przeciwwilgociowej, docieplenie ścian i stropu wraz z dociepleniem skosów dachowych, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia na energooszczędne.

To kolejny projekt, który wpisuje się w działania proekologiczne, służące poprawie stanu powietrza. To istotne, szczególnie w kontekście stawianego przez samorząd województwa celu, jakim jest przyjazny dla środowiska i czysty region.

podkreśla - Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. 

Realizacja projektu nie byłaby możliwa gdyby nie środki finansowe z Unii Europejskiej. Całkowita wartość inwestycji to  2 mln 118 tys. zł, w tym 1 mln 356 tysięcy złotych unijnego dofinansowania.
 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe