Szpital z pozytywnym wynikiem kontroli. To szansa na rozwój

  • 14.05.2021, 14:02
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ostrowiecki szpital w ostatnim czasie przeszedł kontrolę, której wyniki miały dać obraz tego jak placówka jest zarządzana.

Placówka pozytywnie przeszła weryfikację i uzyskała certyfikat ISO 9001:2015. Uzyskanie wspomnianego certyfikatu to dopiero początek tego co chce uzyskać w przyszłości dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej, bowiem w połowie czerwca lecznica będzie ubiegać się o akredytację.  Jeśli szpital otrzyma akredytację wzrośnie prestiż placówki, ale to także korzyści, szansa na rozwój. 

Uzyskanie takiego certyfikatu, oprócz splendoru przenosi się na konkretny wymiar finansowy. 

mówi - dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

W ciągu roku lecznica mogłaby zwiększyć swoje dochody od 3 do nawet 9 milionów złotych, ponieważ placówki akredytowane otrzymują większe środki z NFZ za wykonane procedury.
W zasięgu szpitala będzie także możliwość szkolenia i przyjmowania na praktyki młodych i przyszłych lekarzy. Wsparcie na rzecz rozwoju ostrowieckiego szpitala deklarują również władze Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

Staramy się wspierać tutaj pana dyrektora Karolika i cały personel szpitala bo w tych „pandemicznych” czasach niektórzy uświadomili sobie jak  ważne jest zdrowie, jak ważna jest opieka medyczna i wszystkie osoby pracujące w szpitalu, mam na myśli personel medyczny, pielęgniarki ale i personel techniczny. Naprawdę stanęli na wysokości zadania w tych trudnych, ciężkich czasach. 

mówi -  Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego 

Radni miejscy podczas piątkowych obrad podjęli decyzję o przekazaniu dotacji dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w kwocie ponad 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na poprawę funkcjonowania oddziału radiologii. 
 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe