Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

  • 12.05.2021, 16:15
  • #LOKALNA.TV
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych został ustanowiony w 1973 roku w Meksyku podczas kongresu Międzynarodowej Rady Pielęgniarek. 

Ostatni rok pokazał prawdziwy obraz polskiej służby zdrowia i poświęcenie personelu medycznego w walce o ludzkie życie i zdrowie. Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, położne często ponad swoje siły pracują i aby efektywnie leczyć pacjentów. Poświęcenie i heroizm w walce o drugiego człowieka to główne cechy jakie posiadają medycy. 
Pielęgniarki są wsparciem zarówno dla pacjentów jak i ich rodzin. A 12 maja to właśnie do pielęgniarek i położnych kierowane są szczególne słowa uznania i otuchy.  Gorące życzenia, kwiaty i słodkości powędrowały do pielęgniarek i położnych z ostrowieckiego szpitala, jak i pań obsługujących punkt szczepień masowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego. 
12 maja to czas składania życzeń pielęgniarkom i położnym ale to także czas, w którym ta grupa zawodowa podkreśla chęć swojego rozwoju.

Zawód pielęgniarki jest deficytowy, mimo, że każdego roku polskie uczelnie kończy około 5 tysięcy absolwentów pielęgniarstwa.

 

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO]

#LOKALNA.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe