Policja poszukuje sprawcy, który rozwiesił w lesie metalowe linki

  • 11.05.2021, 10:28
  • Źródło: KMP w Kielcach
Policja poszukuje sprawcy, który rozwiesił  w lesie metalowe linki zdjęcie poglądowe z archiwum LOKALNA.TV

Podziel się:

Oceń:

Jak co roku, w okresie wiosenno-letnim świętokrzyscy policjanci mają coraz więcej pracy na terenie kompleksów leśnych. Już wpływają liczne informacje o motocyklistach, którzy łamią przepisy zakazujące wjazdu do lasu. Z kolei wczoraj policjanci z Chęcin przyjęli zgłoszenie o linkach rozciągniętych w lesie w miejscowości Zagrody, które najprawdopodobniej ktoś wykorzystał jako pułapkę na kierujących jednośladami. Dlatego przypominamy o obowiązujących przepisach i apelujemy do świadków o informacje.

Od kilku dni pogoda uległa zdecydowanej poprawie, co zachęciło wiele osób do wypoczynku na świeżym powietrzu. Duży ruch panuje w lasach, gdzie pojawili się zarówno piesi, rowerzyści ale i miłośnicy jazdy na crossach. Ci ostatni, niestety w zdecydowanej większości jeżdżą w takich miejscach z naruszeniem przepisów. Dlatego przypominamy, że wjazd do lasu pojazdem silnikowym bez zgody właściciela/zarządcy jest wykroczeniem, o którym mówi art. 161 kodeksu wykroczeń.

Każdy, kto zauważa łamanie przepisów na terenach leśnych, w pierwszej kolejności powinien powiadomić o tym odpowiednie służby (straż leśną lub policję).

Niestety, nie każdy próbuje rozwiązać tego typu sytuacje w sposób zgodny z prawem.

W poniedziałek, na terenie kompleksu leśnego w okolicy miejscowości Zagrody służby ujawniły 18 metalowych linek, rozciągniętych między drzewami. Przeszkoda była rozciągnięta w sposób mający najprawdopodobniej utrudnić przejazd lub  wyrządzić krzywdę motocyklistom.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Chęcinach prowadzą w tej sprawie czynności, w kierunku bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia.

Wszystkie osoby, które mają informacje, mogące przyczynić się do wykrycia sprawcy rozwieszenia linek, prosimy z Komisariatem Policji w Chęcinach osobiście w siedzibie Osiedle Północ 9, telefonicznie pod numerami 47 801 1340 lub numerem alarmowym 112. Informacje można przekazywać także anonimowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________

Źródło: KMP w Kielcach

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe