Od czerwca ruszają bezpłatne badania profilaktyczne

  • 05.05.2021, 09:20
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Klinika Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach od czerwca 2021 roku rozpocznie nieodpłatne badania profilaktyczne z zakresu nowotworów głowy i szyi.

Profilaktyka, szybkie wykrycie nowotworu i odpowiednie leczenie zdecydowanie zwiększają szanse pacjentów na powrót do pełni zdrowia. Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego już teraz mogą zarejestrować się na bezpłatne badanie profilaktyczne, które przeprowadzi zespół Kliniki Otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 
Z propozycji badania powinny skorzystać osoby z takimi objawami jak: chrypka, problemy z połykaniem połączone z bólem, blokada nosa, krwawienia z nosa, jamy ustnej, lub gardła, niegojąca się zmiana w jamie ustnej, lub gardle, guzek na szyi. Pacjenci po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu - 41 367 14 50 otrzymają datę i godzinę wizyty. Rejestracja prowadzona będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 13:00. 

W dniu badania zapisane osoby, w pierwszej kolejności, poproszone zostaną o wypełnienie formularza. Następnie u każdego pacjenta zostanie wykonane, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, badanie fiberoskopowe, w trakcie którego możliwa jest ocena: górnego odcinka górnych dróg oddechowych, od nosa do krtani. 

Jeśli specjalista wykonujący badanie będzie miał podejrzenia co do możliwości wystąpienia choroby nowotworowej to pacjent zostanie skierowany do dalszej diagnostyki w klinice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe