ZDZ utworzy oddział przygotowania wojskowego

  • 30.04.2021, 15:00
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej w Niepublicznym Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu Świętokrzyskim działającym w ramach Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego od 1 września 2021 roku zostanie utworzony oddział przygotowania wojskowego. Jednostką wojskową odpowiedzialną za przygotowanie praktyczne uczniów będzie 3 batalion radiotechniczny w Sandomierzu. Stosowne porozumienie zostało podpisane 29 kwietnia.

Tworzone oddziały przygotowania wojskowego to szansa na naukę i szkolenie dla absolwentów szkół podstawowych. Wybór Niepublicznego Technikum im. T. Kościuszki, jako jedej z 20-tu szkół, w której zostanie utworzony taki oddział to bezwątpienia duże wyróżnienie, mówił senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący  Senackiej Komisji Obrony Narodowej, który podczas oficjalnych uroczystości, które odbyły się w czwartek (29 kwietnia) w ZDZ w Ostrowcu, odczytał decyzję MON. Gratulacje uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkoły złożył również Szef  Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego  w Kielcach płk Jarosława Molisak. [zobacz wideo i galerię zdjęć] 

Technikum im T. Kościuszki realizuje działania statutowe   w ramach Stowarzyszenia Oświatowego jakim jest Zakład Doskonalenia Zawodowego   w Kielcach, który jest  wiodącą instytucją edukacyjną w regionie działającą nieprzerwanie od prawie 75 lat.

- Celem działania ZDZ jest podwyższanie kompetencji zawodowych osób dorosłych, a także kształcenie młodzieży i dorosłych w systemie szkolnym. Firma  jest ważnym ogniwem systemu krajowej edukacji wpływającym na rozwój zasobów ludzkich  w regionie, nie tylko poprzez prowadzone szkoły i organizowane kursy, ale również dzięki projektom edukacyjnym współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. To placówka, która kształci młodzież i dorosłych w wielu zawodach. Nieprzerwalnie od 25 lat wprowadzamy innowacyjne kierunki kształcenia i wypełniamy niszę w szkolnictwie zawodowym

– mówi dyrektor  Szkół ZDZ w Ostrowcu Świętokrzyskim, Izabela Pustuła.

Uczniowie ZDZ realizują innowacje mundurowe, nabywają kompetencje branżowe. Młodzież podnosi swoje kwalifikacje na praktykach zagranicznych. Technikum współpracuje                            z partnerami zagranicznymi organizując staże zawodowe w krajach Unii Europejskiej

Młodzież poszerza swoje umiejętności na obozach sprawnościowo-obronnych  w jednostkach wojskowych, specjalistycznych ośrodkach szkoleniowych. Udział w nich kształtuje charakter młodych ludzi, uczy dyscypliny, pobudza poczucie patriotyzmu, szacunku do munduru  i tradycji.

Misją szkoły jest: „Wychowanie świadomego Polaka, Europejczyka, patrioty, wrażliwego człowieka, przygotowanego do pracy zawodowej, realizującego się w życiu rodzinnym, społecznym  i gospodarczym”.

Uczniowie uczestniczą w uroczystościach patriotycznych na terenie miasta i powiatu, są wolontariuszami akcji charytatywnych, zdobywają stypendia za wyniki w nauce, kontynuują edukację na uczelniach wyższych oraz zasilają szeregi służb mundurowych.

- Świadomość tego, że tak wiele osób i instytucji nas wspiera słowami, życzliwą aprobatą dla naszych działań – jest dla mnie inspiracją a  dla całego zespołu pracowników  bodźcem do jeszcze lepszej pracy

– mówi dyrektor Izabela Pustuła.

 

 

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------  

 

 

                                                                                           

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (67)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe