Niecodzienne znalezisko patrolu straży miejskiej

  • 30.04.2021, 12:39
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W czwartek (29 kwietnia) w trakcie patrolowania wałów na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim, strażnicy miejscy ujawnili "świeże" wysypisko śmieci. W trakcie oględzin odpadów znaleziono foliową torebkę, a w niej amunicję do broni palnej. O znalezisku powiadomiona została policja, której przekazano zabezpieczone naboje.

Policja i straż miejska regularnie patroluje tereny miasta, często znajdując niecodzienne znaleziska. Najczęściej wśród nich odkrywane są nielegalne wysypiska śmieci, a jedno z nich zostało wczoraj ujawnione w okolicy tamy na rzece Kamiennej, jednak po bliższych oględzinach znalezisko okazało się ciekawsze niż się tego spodziewano.

W dniu wczorajszym około godziny 19.00 patrol straży miejskiej poinformował dyżurnego ostrowieckiej policji, o znalezieniu woreczek strunowy z zawartością 18 pocisków do różnego rodzaju broni. Na chwilę obecną prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia czy amunicja ta jest sprawna o do kogo ewentualnie należy.

- mówi mł. asp. Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętorzkyskim.

Amunicja nie należy do znalezisk z okresu II wojny światowej, pociski mogą być używane we współczesnej broni. Część z nich może pochodzić z tzw. „wykopków. Możliwe, że zostały one wyłowione z rzeki lub znalezione za pomocą wykrywacza metali.

Najwięcej zgłoszeń dotyczy niewybuchów z okresu II wojny światowej, natomiast czasami zdarzają się zgłoszenia o odnalezieniu amunicji do broni współczesnej. Przepisy prawa są tutaj jasne, jeżeli taką amunicję znajdziemy należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji, nie wolno nam takich pocisków zabierać do domu.

- informuje mł. asp. Rafał Dobrowolski.

Za przetrzymywanie takich znalezisk grozi pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Ostrowiecka policja będzie badała w jakich okolicznościach amunicja znalazła się w sąsiedztwie rzeki Kamiennej. Na razie nie wiadomo czy ktoś pozbył się swojej „kolekcji” celowo lub może być to przypadkowe odkrycie.

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe