Skończą się problemy mieszkańców ulicy Podgórze

  • 30.04.2021, 11:56
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ulica Podgórze, która ma 4 metry szerokości i ponad 600 metrów długości doczekała się remontu. Po wybudowaniu kanalizacji została odtworzona nawierzchnia asfaltowa. Prace remontowe prowadzone były w bardzo trudnych warunkach ze względu na ukształtowanie terenu.

Ulica Podgórze w dzielnicy Częstocice. To właśnie tu od wielu lat mieszkańcy mieli problem, bo po każdym ulewnym deszczu dochodziło do podmyć i podtopień, a asfalt kończył się w połowie drogi. Wielokrotnie zwracano się o pomoc do władz samorządowych, radnych, o interwencję proszono również media.

W kwietniu 2021 roku  problem rozwiązano. Wykonano nie tylko asfaltową nawierzchnię, ale co kluczowe, również prawi 600 metrowy kanał deszczowy.  [zobacz wideo] 

Teraz wody opadowe i roztopowe będą odprowadzane  wylotem kanalizacyjnym do rzeki Modły przy moście łączącym ulicę Podgórze z ulicą Świętokrzyską. Przeprowadzone prace kosztowały prawie 800 tysięcy złotych, a pieniądze wyłożyła gmina ze swojego budżetu . Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „EKOINSTAL”.
 

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Zdjęcia (8)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 30.04.2021, 19:10
No Sukces .
Ale już ludzie nie szanują Toyota na chodniku zaparkowana ech....

Pozostałe