Ostatni moment na rozliczenie się z fiskusem

  • 29.04.2021, 14:01
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do rozliczenia podatkowego zostało niewiele czasu, ale spóźnialskich nie brakuje. A rozliczyć można się na kilka sposobów, osobiście lub internetowo – jednak nie każdy ma zaufanie do cyfrowych rozwiązań, inni muszą prosić o pomoc młodsze pokolenie, a dla niektórych nie jest to takie proste jak się wydaje. Z dniem 30 kwietnia upływa termin złożenia swoich zeznań podatkowych. Po mimo że większość osób rozliczyła się już z fiskusem, to nadal nie jest to 100 % frekwencja.

 

Mamy około 85% złożonych zeznań podatkowych, w większości bo 81 % osób zdecydowało się na rozliczenie przez internet, platformy, profil zaufany lub skorzystała już przygotowanych przez nas gotowych rozliczeń.

- mówi Mirosław Sejdziński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak dodaje, przewagą internetu nad klasyczną metodą rozliczenia jest oszczędność czasu i zmniejszenie ryzyka zakażenia. Dodatkowo zeznania złożone elektronicznie, są rozliczne do 45 dni od złożenia deklaracji. W związku z nową usługą e-urzędu skarbowego, w łatwy sposób możemy również sprawdzić kiedy i jaką sumę otrzymamy w bieżącym rozliczeniu.

Nic nie wskazuje na to aby ostateczny termin złożenia swojej deklaracji podatkowej miał ulec zmianie, jak miało to miejsce w 2020 roku, gdzie wyjątkowo z podatków rozliczaliśmy się do 31 maja. Dobrą wiadomością dla osób które spóźnią się z rozliczeniem, jest fakt, że jeśli pobierają one wyłącznie wynagrodzenie ze stosunku pracy, to urząd sam rozliczy naszego pita i poinformuje nas w razie konieczności o wszelkich dopłatach stosownym pismem.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe