Plany na maj? Zobacz z czego będzie można skorzystać

  • 28.04.2021, 11:57
  • #TwojeŹródłoInformacji
Plany na maj? Zobacz z czego będzie można skorzystać fot. Krystian Maj/KPRM

Podziel się:

Oceń:

Na miesiąc maj rząd zaplanował stopniowe łagodzenie obostrzeń w całym kraju.

Według podanego harmonogramu, od 1 maja umożliwiona zostaje część aktywności sportowych na świeżym powietrzu, ale i w obiektach zamkniętych, a także na basenach (obowiązywać będą limity osób). 


źródło: KPRM

Kolejne zmiany nastąpią od 4 maja, mianowicie otwarte zostają galerie sztuki i muzea. Swoją prace będą mogły wznowić sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowe. W miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać 1 osoba na 15m2. Ministerstwo zdrowia rekomenduje odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu
Od wtorku 4 maja do nauki stacjonarnej powracają uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. 


źródło: KPRM

Następny etap łagodzenia obostrzeń nastąpi 8 maja i od tego dnia otwarte zostają hotele jednak w maksymalnie 50% obłożenia. 


źródło: KPRM

W połowie maja jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.


źródło: KPRM

Od 15 maja powróci gastronomia, jednak tylko na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego i limitem osób. 


źródło: KPRM

W tym etapie będziemy mogli wybrać się również do kina i na imprezy okolicznościowe na świeżym powietrzu m.in. wesela czy komunię ale tylko do 25 osób.   Zmiany nastąpią także w edukacji. Hybrydowo będą uczyć się uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i 1-4 szkół średnich. 

Od 29 maja restauracje będą mogły przyjmować swoich klientów wewnątrz lokali (w limicie max. 50% obłożenia). Zwiększona zostanie także ilość osób na imprezach, weselach czy komuniach. Kina i teatry również będą mogły przyjąć więcej klientów. Pod koniec maja otwarte zostaną siłownie, kluby fitness i solaria.

Zdjęcie
źródło: KPRM

Już od 1 czerwca wszyscy uczniowie powinni powrócić do szkół. 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe