PUP: Informacja dla przedsiębiorców

  • 26.04.2021, 14:28
  • Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim
PUP: Informacja dla przedsiębiorców

Podziel się:

Oceń:

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim uruchamia nabór wniosków o udzielenie dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy prowadzących działalność w określonych branżach, przyznawanej na podstawie art. 15zze4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 1842, z późn. zm.) z uwzględnieniem przepisów rozdziału 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 zmienionego rozporządzeniem z dnia 16 kwietnia 2021 r. (Dz.U. poz. 371 z późniejszymi zmianami)


Przepisy wprowadzają m.in. następujące zmiany:
 
a) rozszerzenie zakresu podmiotowego o 17 nowych branż tj. przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży sprzedaży detalicznej (sprzęt komputerowy, telekomunikacyjny, audiowizualny, oprogramowanie, wyroby tekstylne, metalowe, szkło, farby, dywany, chodniki, pokrycia podłogowe i ścienne, elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego, meble, sprzęt oświetleniowy, sprzęt sportowy, gry, zabawki, kosmetyki i artykuły toaletowe, zegarki i biżuteria) branży wypożyczania i dzierżawy artykułów użytku osobistego i domowego, wynajmu maszyn, usług fryzjerskich i kosmetycznych, a także w branży pasażerskiego transportu lotniczego;
b) dodanie nowego terminu (luty 2020 r.), w stosunku do którego można zweryfikować spadek przychodu przedsiębiorcy;
c) zmianę terminów, w których dokonuje się oceny oznaczenia PKD i weryfikacji ewentualnego
zawieszenia działalności przedsiębiorcy: 31 marca 2021 r.;
d) zmianę dotyczącą liczby dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy prowadzących działalność w określonych branżach, do których może być uprawniony przedsiębiorca: dotacji będzie można udzielić od jednego do pięciu razy w zależności od branży;
e) wydłużenie okresu składania wniosków o ww. dotację do 31 sierpnia 2021 r.
 
Przepisy rozporządzenia w zakresie ww. dotacji wchodzą w życie z dniem 26 kwietnia 2021 r.Wnioski będą przyjmowane od dnia 26.04.2021 r. do dnia 31.08.2021 r.

Szczegółowe informacje o formie wsparcia:
LINK

Wnioski należy składać poprzez stronę:

https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?eform=PSZ-DBKDG#/inneSprawy/czyKontynuacja

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe