Pominięto potrzeby mieszkańców

  • 23.04.2021, 15:06
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ulica Sienkiewicza to jedna z głównych dróg w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy której znajdują się szkoły, punkty handlowe i usługowe. Zdaniem mieszkańców niezwłocznie remontu potrzebuje odcinek od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do skrzyżowania z ul.Mickiewicza.

Chodzi o bezpieczeństwo osób przechodzących tutaj przez jezdnię a ruch jest duży. Warto dodać, że kiedyś była to jedna z ładniejszych ulic, ale niestety już nawet sama nawierzchnia potrzebuje remontu, a mieszkam tu już ponad 50 lat i jak pamiętam tylko raz odbyła się tutaj jakaś większa modernizacja.

- mówi Lech Baran, Członek Rady Osiedla Kuźnia w Ostrowcu Św.

Już w 2020 roku władze Ostrowca wnioskowały do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o dofinansowanie na wykonanie remontu na ulicy Sienkiewicza oraz 10 innych dróg na terenie miasta, ale już wiemy, że na Sienkiewicza środków nie przyznano, są za to pieniądze na Rynek Denkowski.

Od ulicy Mickiewicza do ulicy Żeromskiego złożyliśmy wniosek o dofinansowanie remontu i było naszym priorytetem. Niestety ten wniosek znalazł się na odległym miejscu na liście rezerwowej. Natomiast w ostatnim rozdaniu 2021 roku, gmina otrzymała dofinansowanie na jedną drogę, czyli Rynek Denkowski, za 189 tys. zł.

- mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziały Infrastruktury Komunalnej w Ostrowcu Św.

Niecałe 200 tys zł, tylko tyle z ok 17 mln o które aplikowały władze trafi do Ostrowca. Nie będzie gruntownego remontu odcinków ul. Sienkiewicza,
a utrzymanie dróg będzie wiązało się z obciążeniami  miejskiego budżetu.

Z tego wynika, że będziemy musieli zadbać o ulicę w formie remontów cząstkowych, łatać dziury i poprawiać bezpieczeństwo co wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego liczyliśmy, że jeśli zakwalifikujemy się do funduszu poprawimy cały stan techniczny drogi.

- dodaje Piotr Mazik, zastępca Naczelnika Infrastruktury Komunalnej w Ostrowcu Św.

Samorządowcy dziś mówią o wartościowaniu potrzeb mieszkańców, których zdanie zostało pominięte przy rozpatrywaniu złożonych wniosków.

Jestem bardzo zaniepokojony, że po raz kolejny gmina i mieszkańcy są pomijani w środkach funduszu. Sienkiewicza było kiedyś wizytówką miasta i mam nadzieje, że w przyszłości nadal nią będzie.

- mówi Mariusz Łata, radny rady miasta Ostrowiec Świętokrzyski.

Niestety wartościuje się tych mieszkańców i te nasze złożone wnioski.

- dodaje Agnieszka Rogalińska, członek zarządu Powiatu Ostrowieckiego.

Podsumowując, na dziś dla Ostrowca tylko jeden z 11 złożonych wniosków otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 8 zostało przesuniętych na listę rezerwową, a dwa zostały odrzucone.

Błażej Macias

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 27.04.2021, 19:27
W gorszym stanie są inne Ostrowieckie drogi.
Ostrowczanin
Ostrowczanin 26.04.2021, 15:34
A może tak czas najwyższy DO ROBOTY !!!
a nie tylko narzekania i biedolenia że coś że tamto
Wstyd .
ostrowczanin
ostrowczanin 24.04.2021, 11:04
A co z odcinkiem Sienkiewicza od krzyżówki z Żeromskiego do Boksycki? Przecież tam takie dziury że traktorem trzeba jeździć!
'
' 23.04.2021, 17:23
A co Wy jako Radni Powiatowi, Miejscy zrobiliście ,aby było inaczej?

Pozostałe