Wiosenne porządki w lasach

  • 23.04.2021, 11:31
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wiosną przyroda budzi się do życia, wiosna to także czas kiedy zaczyna się dużo dziać w lasach, rozpoczynają się planowe nasadzenia i wycinki drzew. Leśnicy przebudowują lasy, a co to znaczy? Wycinają zagrożone drzewa a w ich miejsce sadzą nowe, tworząc w ten sposób zróżnicowany gatunkowo i wiekowo las. Co by tradycji stało się zadość w tym roku pracownicy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski posadzą ok. 1,5 miliona nowych drzew. 
Wybierając się na wycieczkę do lasu można poznać tajniki sadzenia drzew i nauczyć się jak dbać o przyrodę. Swoją fachową wiedzą służą leśnicy, którzy rozwieją wątpliwości czy wycinka drzew jest zasadna. Miejsca, w których zostaną posadzone odpowiednio dobrane sadzonki, są precyzyjnie wybierane. O las musimy dbać i go szanować. Nie brakuje osób, o tym nie wiedzą i niszczą las pozostawiając w nim niechciane prezenty. Pracownicy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski dbając o przyrodę, o prawidłową gospodarkę w lasach zachęcają do sadzenia drzew. 

Dzięki działaniom i zabiegom leśników tylko w ostatnim dziesięcioleciu powierzchnia lasów w Polsce powiększyła się o ponad 180 hektarów. To obszar równy całym polskim Bieszczadom. 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe