ĆMIELÓW: Pożar domu wielorodzinnego. Ewakuowano 30 osób

  • 23.04.2021, 10:23
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 22 na 23 kwietnia doszło do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Zacisze w Ćmielowie.

Pożar w budynku wybuchł około godziny 02:00, o zdarzeniu poinformowani zostali ostrowieccy strażacy i udali się na miejsce. Jak ustalono w budynku na pierwszym piętrze palił się fotel. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej 30 lokatorów opuściło budynek. W trakcie dojazdu zastępów jeden z mieszkańców odłączył zasilanie w energię elektryczną i podjął próbę gaszenia pożaru.

Działania strażaków  polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu pomieszczeń pod kątem ewentualnych odrób poszkodowanych. Następnie w celu wykluczenia dalszego rozwoju pożaru rozebrano część nadpalonego sufitu  oraz sprawdzono konstrukcje dachu wykluczając zagrożenie. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz sprawdzono detektorami wielogazowymi i kamerą termowizyjną. Po zakończonych działaniach mieszkańcy bezpiecznie powrócili do budynku. 

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak, Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Akcja strażaków trwała ponad godzinę. Na miejsce akcji przybył prezes Zakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany w Ćmielowie. W tym zdarzeniu całe szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

#TwojeŹródłoInformacji

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe