Czy w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej doszło do przestępstwa?

  • 21.04.2021, 11:40
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Burmistrz Ćmielowa, Joanna Suska złożyła do Prokuratury Rejonowej w Opatowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa po kontroli przeprowadzonej w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej.

W marcu 2021 roku burmistrz Ćmielowa, Joanna Suska podjęła decyzję o przeprowadzeniu kontroli gospodarki finansowej i zbywania mienia za 2019-2020 rok w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej. Protokół przedstawiony z przeprowadzonej kontroli wzbudził zaniepokojenie burmistrz. Dlatego też na mocy artykułu 304 kodeksu karnego do Prokuratury Rejonowej w Opatowie złożone zostało zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. 
Od maja 2019 do sierpnia 2020 roku dyrektorem zakładu był Wojciech Stachurski, a przed nim tę funkcje piastował Zbigniew Dańko, który przeszedł na emeryturę. Obecnie Alicja Piechała jest pełniącą obowiązki dyrektora.  

Jak udało nam się ustalić opatowska prokuratura  skierowała wniosek do Prokuratury Okręgowej w Kielcach o przekazanie tej sprawy do innej jednostki, by uniknąć zarzutów braku bezstronności w prowadzeniu tej sprawy.
 

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe