Od maja remont w wydziale komunikacji

  • 16.04.2021, 12:31
  • Błażej Macias
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W 2019 roku wykonano pierwszy etap remontu Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zmienił się komfort pracy, a obsługa interesanta stała się bardziej przystępna. Zniknęły wysokie lady, pojawiły się nowe biurka. Remont nie objął jednak wszystkich pomieszczeń.

Faktycznie w 2019 roku przeprowadzaliśmy część remontu w Wydziale Komunikacji. Niestety nie mogliśmy od wykonać remontu w całości, utrudniałoby to oczywiście obsługę interesantów, w związku z tym na ten rok zaplanowano dalszą część prac.

- mówi Karolina Petrykowska, naczelnik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W maju rozpocznie się remont pokoi nr 1,2,3 i 4, a w ramach przeprowadzonych prac, wymienione zostaną drzwi zewnętrzne i wewnętrzne na drzwi oszklone, wymieniona zostanie również wykładzina, meble, oświetlenie i instalacja elektryczna. Remont obejmie także archiwum wydziałowe, co będzie wiązało się z przeniesieniem składowanych tam dokumentów.

Mamy już przygotowane miejsce na składowanie tych dokumentów, także będą one odpowiednio zabezpieczone, żeby później po remoncie wrócić do odnowionego archiwum.

- dodaje Karolina Petrykowska.

Każdy remont ma swoje uroki, ale prace nie powinny wpłynąć na funkcjonowanie wydziału. Po ich zakończeniu obsługa interesantów ma zyskać na jakości.

Zaplanowany mamy jeden dzień kiedy wydział będzie nieczynny,  w tym czasie przeniesione zostaną dokumenty i stare meble. Oczywiście już kolejnego dnia interesanci będą obsługiwani, przygotowane zostanie stanowisko przy głównym wejściu do starostwa. Przede wszystkim chodzi nam aby poprawiła się jakość obsługi, aby każda osoba odwiedzająca wydział czuła się swobodnie. Dotychczas mieliśmy lady, które odgradzały urzędnika od interesanta. Po remoncie ma się to zmienić.

- informuje Karolina Petrykowska.

Wydział Komunikacji należy do jednego z najczęściej odwiedzanych w Starostwie Powiatowym. Codziennie składane jest tu kilkadziesiąt wniosków o wydanie prawa jazdy i nowych tablic rejestracyjnych, a także dokumenty o sprzedaży i kupnie samochodu. Remont wydziału będzie kosztować powiat ponad 47 tys zł.

 

 

 

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe