Od 2 sierpnia nowe dowody

  • 14.04.2021, 14:24
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 2 sierpnia tego roku w życie wchodzą nowe wzory dowodów osobistych. Jakie zmiany czekają obywateli?

Ponad 2 mln, tyle dowodów osobistych wydano Polskim obywatelom w roku 2020. Aktualnie w obiegu znajdują się dwa rodzaje takich dokumentów, zwykłe plastikowe i te z warstwą elektroniczną. Natomiast od 2 sierpnia do użytku mają wejść nowe, lepiej zabezpieczone dokumenty tożsamości.

Zmiany wpłyną na dotychczas wprowadzone udogodnienia. Po pierwsze zniknie możliwość składania elektronicznych wniosków o wydanie dowodu osobistego.

Online będzie można złożyć tylko wniosek o wydanie dowodu tymczasowego dla osób do 12 roku życia. Problemem mogą się okazać również kwestie organizacji pracy w przypadku osób chorych lub niezdolnych do poruszania się samodzielnie.

Nowe dowody mają być bezpieczniejsze, ale nie ma przymusu aby wymieniać stare. Wszystkie dokumenty tożsamości wydane przed 2 sierpnia 2021 roku zachowają swoją ważność.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Cyfryzacji w bieżącym roku swój dowód osobisty powinno wymienić ponad 1,5 mln osób. Natomiast ponad 300 tys skończy 18 lat, co oznacza, że większość z nich będzie wnioskować o swój pierwszy pełnoprawny dokument tożsamości.

[ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO]

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe