Duża liczba zakażonych. Szpital odsyła pacjentów

  • 14.04.2021, 14:10
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na cotygodniowej konferencji prasowej z mediami spotkał się dr Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem w ostrowieckim szpitalu, obecnie jest to 65 osób, a kilkanaście czeka na wynik testu.  Pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 przebywają głównie na oddziale płucnym, którego pawilon został specjalnie dostosowany do potrzeb leczenia zakażonych pacjentów, a także  na oddziałach wewnętrznych czy też na kardiologii i neurologii, te dwa ostatnie oddziały podniesione zostały do trzeciego poziomu walki z koronawirusem. Trzech pacjentów chorych na COVID-19 wymaga wsparcia respiratora. W zasobach lecznicy jest kilkanaście respiratorów klinicznych oraz te, które zostały przekazane przez Agencję Rezerw Materiałowych. W ostrowieckim szpitalu zwiększono z 10 na 15 liczbę łóżek na oddziale intensywnej terapii. 

Doktor Adam Karolik przekazał informację , że w obecnej sytuacji szpital wyczerpał ilość miejsc zabezpieczonych dla osób z COVID-19 i zmuszony jest odsyłać pacjentów do innych szpitali, choć w innych lecznicach problem jest podobny.

Dobrą informacją jest to, że nie ma tak dużej absencji medyków tak jak na jesieni ubiegłego roku.

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe