„Samorząd pro familia 2021” - zgłoszenia tylko do piątku

  • 13.04.2021, 10:08
  • Agnieszka Cybulska
„Samorząd pro familia 2021” - zgłoszenia tylko do piątku Zgłoszenia do konkursu Samorząd Pro Familia można nadsyłać do 31 marca 2021 roku (fot. gov.pl)

Podziel się:

Oceń:

Konkurs „Samorząd pro familia 2021” jest organizowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po to, by prorodzinnej samorządy, zaangażowane w obszarze wspierania rodzin, wdrażające w życie innowacyjne rozwiązania i ciekawe pomysły

Nie ma wątpliwości, że rodziny chcą żyć, mieszkać, pracować, a także wychowywać i kształcić dzieci tam, gdzie jest im dobrze, gdzie czują się bezpiecznie i mają ku temu wszystkiemu najlepsze warunki. Dlatego tak ważne jest uświadomienie sobie, że inwestycja w rodzinę to korzyść nie tylko dla samych rodzin, ale dla wszystkich – również lokalnie.

– Wiele samorządów jest tego świadomych i wykazuje się naprawdę dużą aktywnością w tym obszarze. Różnego rodzaju udogodnienia i profity dla rodzin z dziećmi, ale też zachęty dla przyszłych czy potencjalnych rodziców. Chcemy doceniać takie inicjatywy i właśnie dlatego stworzyliśmy konkurs „Samorząd pro familia 2021”

– podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Szefowa resortu rodziny przypomina, że zgłoszenia w ramach konkursu „Samorząd pro familia 2021” można nadsyłać już tylko do 16 kwietnia br.

– Ze względu na pandemię i liczne prośby samorządów ten termin został wydłużony z końca marca właśnie do 16 kwietnia. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, tytuł „Samorząd pro familia 2021” to wyjątkowe wyróżnienie

– zaznacza minister Marlena Maląg.

 

W jaki sposób można wziąć udział w konkursie?

Zgłoszenia do konkursu „Samorząd pro familia 2021” można nadsyłać do 16 kwietnia br. na adres [email protected]

Na stronie internetowej konkursu www.gov.pl/rodzina/samorzad-pro-familia-2021 znajduje się regulamin, dokumenty konkursowe oraz praktyczny przewodnik dla zgłaszających gminy.

Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych po 10 samorządów z najwyższą liczbą punktów w każdej z pięciu kategorii (pod względem wielkości gminy). W drugim etapie będą analizowane dodatkowo osiągnięcia w realizacji długofalowej strategii działań w ramach polityki prorodzinnej.

Na podstawie sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu Kapituła Konkursu rekomenduje po 3 samorządy w każdej kategorii oraz 3 samorządy do wyróżnienia.

Lista samorządów rekomendowanych do finałowego etapu zostanie ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 7 maja 2021 r.

W trzecim etapie Minister Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Polityki Demograficznej wybierze po 1 samorządzie w każdej kategorii, które otrzymają tytuł Samorząd pro familia 2021.

Do udziału w konkursie zachęca również Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz : „Konkurs Samorząd PRO Familia 2021 stwarza możliwości do zaprezentowania działań podejmowanych na rzecz rodziny. Pokażmy, że w miejscach których żyjemy na co dzień jest przestrzeń do podejmowania rozmaitych inicjatyw, które zapewniają rodzinom komfort i bezpieczeństwo”.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe