Ruszył nabór wniosków na aktywizację osób niepełnosprawnych

  • 12.04.2021, 08:43
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

12 kwietnia, punktualnie o godzinie 7:00 rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowania w ramach projektu aktywizacji osób niepełnosprawnych. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na ten cel przekazał do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim aż 800 tysięcy złotych. Nabór wniosków jest ciągły i zakończy się w momencie wyczerpania środków.

W ramach środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pracodawcy mogą wnioskować o zwrot kosztów doposażenia bądź wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej nawet do 35 tysięcy złotych. Kolejną  formą aktywizacji są staże, na które zabezpieczono 62 tysiące złotych. Osoby niepełnosprawne mogą wnioskować także przyznanie pieniędzy na otwarcie własnej działalności gospodarczej. 

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej będą udzielane w wysokości nie przekraczającej kwoty 25 000,00 zł w przypadku deklaracji prowadzenia działalności przez nieprzerwany okres co najmniej 12 miesięcy lub kwoty 35 000,00 zł w przypadku deklaracji prowadzenia działalności przez nieprzerwany okres co najmniej 24 miesięcy.

- wyjaśnia Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.  


Nabór wniosków ruszył 12 kwietnia o godzinie 7:00 i potrwa, aż do wyczerpania zabezpieczonych środków. Wnioski można składać na kilka sposobów.  

🔹 poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą: http://epuap.gov.pl/…/o…/pismo-ogolne-do-urzedu/PUPOSTROWIEC (wniosek musi zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym)

🔹 skrzynkę e-mail [email protected] (wniosek musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym)

🔹 osobiście w punkcie podawczym – wejście z lewej strony budynku, od strony szkoły THM, czynne od godziny 7.00

Odpowiednie formularze i wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe