1,65 miliarda na lokalne inwestycje

  • 09.04.2021, 12:33
  • #CodziennieWieszWięcej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pod koniec marca 2021 roku poznaliśmy listę projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W lipcu 2020 roku po raz pierwszy do samorządów wpłynęły pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wówczas gminy z powiatu ostrowieckiego otrzymały od 500 tysięcy złotych do ponad 5 milionów złotych. Kolejna pula pieniędzy trafiła w grudniu 2020 roku. Natępnie przeprowadzono nabór wniosków na trzecie rozdanie środków. Pod koniec marca tego roku poznaliśmy listę zakwalifikowanych projektów. 
Powiat Ostrowiecki do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożył trzy projekty, w tym na budowę lądowiska na dachu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pierwszym naborze niestety nie udało się uzyskać dofinansowania. Budowa lądowiska na dachu szpitala była konieczna ze wzglądu na przepisy dotyczące funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 
Powiat Ostrowiecki otrzymał sto procent środków finansowych, o które wnioskował na budowę lądowiska. W ostatnim rozdaniu pieniądze trafiły także do Gminy Bałtów, na budowę kanalizacji w miejscowości Okół.
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych nakierowany jest na realizację inwestycji bliskich ludziom. Gmina Sadowie pozyskane środki przeznaczy na rozwój infrastruktury sportowej. Na wspomniane wcześniej cele gmina otrzymała 900 tysięcy złotych. W czasie pandemii małym gminą ciężko jest prowadzić inwestycje bez zewnętrznych środków.

W ramach drugiego naboru do podziału był 1 miliard 650 milionów złotych, z czego do jednostek samorządu terytorialnego województwa świętokrzyskiego popłynęło ponad 73 miliony złotych. 

#CodziennieWieszWięcej

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe