Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

  • 07.04.2021, 11:23
  • #TwojeŹródłoInformacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Obostrzenia obowiązujące teraz zostają przedłużone o ponad tydzień, do 18 kwietnia - poinformował na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Spadek zakażeń obserwowany obecnie nie oddaje realnego trendu, a sytuacja w szpitalach i niektórych regionach jest bardzo trudna.

Na konferencji prasowej, która odbyła się po spotkaniu rządowego zespołu antykryzysowego, minister zdrowia poinformował, że obostrzenia obowiązujące teraz zostają przedłużone o ponad tydzień, do niedzieli 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu mają być podejmowane kolejne decyzje, uzależnione od tego, czy będzie kontynuowany trend spadkowy w nowych zakażeniach i jaki będzie poziom wykorzystania infrastruktury szpitalnej.

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA do 18 kwietnia:

⚫️  Handel - ograniczenia

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

⚫️  Kult religijny – w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

⚫️  Salony fryzjerskie i kosmetyczne – pozostają zamknięte

⚫️  Żłobki i przedszkola – nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

⚫️  Sport – działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

⚫️  Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

⚫️  Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

⚫️  Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

 


źródło infografiki: KPRM

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe