Świętokrzyskie z najmniejszą liczbą zaszczepionych wśród województw

  • 06.04.2021, 17:54
  • Błażej Macias
Świętokrzyskie z najmniejszą liczbą zaszczepionych wśród województw twitter.com/michaldworczyk

Podziel się:

Oceń:

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister Michał Dworczyk przedstawił plan na najbliższe miesiące w związku z narodowym programem szczepień przeciw Covid-19. Drugi kwartał ma być momentem gdy ilość prowadzonych szczepień ma przyśpieszyć.

Przedstawione dzisiaj statystyki szczepień pokazują jasno, że ilość zaszczepionych osób nie przekracza 20 % w żadnym z województw, a wartość wszystkich osób, które otrzymały zarówno I i II dawkę to ok 17 % całej populacji kraju.

Minister Dworczyk poinformował, że w najbliższych dniach do Polski trafić mają kolejne szczepionki w ilości ponad 2 mln dawek.

Zaplanowane szczepienia dla osób powyżej 60 roku życia mają zostać zakończone do końca kwietnia, co oznacza, że wszyscy pacjenci w tym wieku będą przesuwani z maja na najbliższe terminy. Natomiast od 12 kwietnia rozpoczną się zapisy osób urodzonych w 1962 roku, a z każdym kolejnym dniem otwierana będzie rejestracja dla kolejnych roczników, od poniedziałku do soboty.

Aktualnie najwięcej zaszczepionych osób w skali wojewódzkiej jest w Dolnośląskim, gdzie zaszczepionych zostało 19 % mieszkańców, czyli ponad 550 tys. osób. Natomiast najmniej zaszczepionych osób zostało w województwie Świętokrzyskim. W regionie szczepionkę otrzymało ponad 190 tys. osób, co stanowi 15 % ludności województwa.

Błażej Macias

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe