Zasiłek opiekuńczy do 25 kwietnia

  • 12.04.2021, 08:00
  • #TwojeŹródłoInformacji
Zasiłek opiekuńczy do 25 kwietnia

Podziel się:

Oceń:

Rodzice dzieci do 8 lat mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, jeśli placówka, do której uczęszczają została zamknięta z powodu pandemii koronawirusa. Według nowych przepisów, to świadczenie zostało przedłużone do 25 kwietnia. 


Należy pamiętać, że od 22 marca 2021 roku, szkoły podstawowe mają obowiązek zapewnienia opieki dla dzieci uczących się w klasach I-III, w przypadku kiedy rodzice zatrudnieni są w podmiotach leczniczych, realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 

Jeżeli jednak rodzic nie skorzysta z opieki nad dziećmi zapewnionej przez szkołę, przysługuje mu dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Natomiast jeśli rodzic skorzysta z opieki zapewnionej dzieciom przez szkołę, nie ma prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

- wyjaśnia - Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w Kielcach.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje także rodzicom osób do 16 roku życia, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, do 18 roku życia ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz dla osób do 24 roku życia, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. 

 

[SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE ŚWIADCZENIA DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE INTERNETOWEJ ZUS]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

#TwojeŹródłoInformacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe